This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Noutati



 
#1

Adio masinilor inmatriculate in Bulgaria. Cresc taxele si la vecini din 2012

peste un an vor disparea 50% din ''pisicutele'' din .ro Icon_wink

sursa: automarket.ro
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#2

Sincer nu ma surprinde deloc stirea, ma asteptam ca odata si odata sa se ajunga aici si poate intr-un fel ma bucura pentru ca nu merg banii in alta parte ci la stat(si astia ii fura dar mai bine la noi decat la bulgarii Icon_biggrin)
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Si eu am facut schimbarea...am inmatriculat-o in Germania Icon_biggrin



Reply



 
#4

Ai fost obligat sa o faci sau ai facut-o ca e mai usor cu asigurarea, taxa de drum....
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

Nu am fost obligat s-o fac...Dar e mai safe si pretul per total (Full casco+RCA+impozit) e cu vreo 50-60€ mai mare decat in Ro. Prefer sa dau banii astia in Germania decat sa ii dau in Ro si sa nu se faca nimic cu ei...Impozitul s-a dublat in Ro, asigurarea in loc sa imi scada cu 15% mi-a crescut cu 30% (in conditiile in care cei 15% sunt scazuti!!!!!!!!!!). Asa cel putin aici stiu pe ce drumuri nationale si judetene merg, ce autostrazi, serviciile societatii de asigurare sunt mult mai multe si incomparabil mai bune, etc De ce sa ii imbogatesc pe jegosii aia din Parlament???



Reply



 
#6

o mica corectie, nu-i imbogatesti pe aia din parlament ci pe cei de la putere. o mica nuanta dar conteaza.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

Noul cod rutier din Franta
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#8

Vreau sa vad asta introdusa si in Romania Rollinglaugh
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

Mai... si in RO pietonii traverseaza strada pe unde doresc. Pot traversa si intersectia pe diagonala. Este un sport similar cu BASE jumping-ul, insa nivelul de adrenalina este ceva mai ridicat.



Reply



 
#10

O sa caut prin laptopul de acasa ceva poze din Beirut...Acolo sa vedeti traversari de autostrada cu plasa de cumparaturi in mana Rollinglaugh



Reply



 
#11

beirut si nu numai.....cam in toate tarile de genu se practica sportul...si in Damasc, Syria e la fel! am vazut si in beirut! e haos Icon_smile bunicul meu statea in beirut si bunicamea in Damasc Icon_smile



Reply



 
#12

(03-12-2010, 02:26)Milad_Vti Wrote: beirut si nu numai.....cam in toate tarile de genu se practica sportul...si in Damasc, Syria e la fel! am vazut si in beirut! e haos Icon_smile bunicul meu statea in beirut si bunicamea in Damasc Icon_smile

si cum ai ajuns tocmai in Romania ? Icon_razz

ontopic

impozit masina hibrida
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#13

noua meserie (vânătorii de accident)
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#14

Aici se practica de mult "meseria" mai ales de polonezi. Stai la semafor in spatele lui si da inapoi pana ce intra in tine apoi se plange ca l-ai lovit din spate si ca are dureri de spate, bla, bla. Daca nu ai martori ai pus-o Icon_no2
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#15

martor poate insemna si o camera video montata pe bordul masinii, astfel elimini orice nelamurire legata de incident Icon_biggrin
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#16

Da si aia merge dar sa se ajunga pana acolo e ridicol. Trebuie sa ai mare grija in ziua de astazi.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#17
Question 



Reply



 
#18

Nu e de mirare ce se intampla cu Seat, cand chiar parintele concureaza impotriva lor.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#19

Pacat, Leonul are infinit mai mult stil decat Golful (nu vorbim de interior)...
S-atunci VW-ul de ce-si mai dorea Alfa??? Ca tare mi-e ca tot acceasi soarta cu a Seat-ului ar fi avut.
VW-ul risca s-ajunga groparul industriei auto daca va mai continua aceeasi politica de achizitii.



Reply



 
#20

Daca alfa ajunge in mainele VW s-a dus in palaria mea stilul ei Icon_cry
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.