This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Jazz GD1 2002 1,4 LS Rosie



 
#1

Hai sa ii fac thread si la asta mica, cu toate ca este a parintilor.
Masina este din Oct. 2002, motorul de 1.4, echiparea LS. Avea 138000 km la bord si intr-o stare f buna.
A avut un singur proprietar si pana la 137950 km, reviziile au fost facute la acelasi dealer Honda. Ultima revizie a fost facuta pe 27.12.2012. Nu are decat 2 zgarieturi: una pe aripa stanga fata si una pe spolierul spate. In rest totul este functional pe ea, motorul abia se aude din interior. Interiorul arata exceptional pt varsta ei. I-am facut o proba pe autostrada. Cu 4 persoane si setul de vara in portbagaj am ajuns destul de repede la 160 km/h. Ca optionale, proprietarul i-a pus City Paket, proiectoarele si i-a luat un set fain de jante de vara. Cauciucurile de iarna sunt noi noute, iar cele de vara au fost folosite doar anul trecut.
Poze am numai de cand am luat-o...Mai multe cand o sa ajunga cu ea acasa Icon_biggrin


Attached Files Thumbnail(s)
               



Reply



 
#2

arata bine focoasa, sa o stapaneasca sanatosi!



Reply



 
#3

ptui pe ea sa n-o deochi Icon_biggrin
off top. spune-le nemtilor bah ca o fasie in asfalt se face MUSAI bombat, ca un bumper. cel putin la noi asa se fac Icon_razz
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#4

Sa va bucurati de ea, Bogdane!
Arata foarte bine pentru varsta ei.

Vad ca nici la asta nu are tablia aia de la portbagaj. Cateodata e buna sa acoperi de ochii curiosi ce ai acolo, in special in Romania.



Reply



 
#5

Sa o stapaniti sanatosi iar "simbioza" cu hondita sa fie perfecta. Good luck
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#6

Multam fain baieti...

@maruta: are tablia aia, dar era rulata ca erau gumele de vara prea inalte.
@liviu: Rollinglaugh mai sunt si pe aici bumpere d'alea, dar mai mult prin orase nu in afara Icon_biggrin



Reply



 
#7

Au plecat catre Romania? Sa aiba parte de ea mult si bine Biggthumpup
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

Multumesc yula.
Cred ca deja au ajuns acasa la Tg-Jiu...Au plecat ieri dimineata de aici.



Reply



 
#9

S-o stapaneasca sanatosi si sa ii serveasca ireprosabil, masinuta e precis ceea ce trebuie. Icon_smile



Reply



 
#10

Merci Adi...Este exact ce le trebuie lor.
Am ramas uimit de cat de spatioasa este inauntru. Mama si sotia nu aveau nici un stres sa stea in spate considerand gabaritele celor 2 din fata Icon_biggrin Probabil ca de acum incolo, voi veni mai des cu avionul acasa ca am ce sa calaresc decat sa bat niste mii de km cu Civicul din .de Icon_razz



Reply



 
#11

arata super! s-o foloseasca sanatosi !



Reply



 
#12

Felicitari si multi km fara probleme Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#13

si eu am avut in tinta un asemenea model, numa ca a mea venea dupa un 1.2 de la reno si nu mai vroia sa auda de motor mic... sa va poarte sanatosi !



Reply



 
#14

Mulţumesc băieţi!

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#15

Hai sa fac un mic update aici...
Masinuta a fost inscrisa fara probleme si este in regula pe Romania.
La RAR nu stia ala cat sa scrie la gaze ca i-au iesit mai mici decat ce era declarat de producator Icon_biggrin Pana la urma a scris cat a iesit - 130 g/km si EURO 4. Taxa lu' peste parjit a fost 166 EUR. Cu toate taxele l-a dus inmatricularea 1750 RON.
Tata este fffff incantat de consum pana acum. Face naveta zilnic vreo 55 km dus -intors pe national cu viteze de 60-90km/h. Consum afisat: 4-4,4% Icon_biggrin Probabil ca real se duce spre 5.



Reply



 
#16

(04-02-2013, 11:38)BogdanT Wrote: Hai sa fac un mic update aici...
Masinuta a fost inscrisa fara probleme si este in regula pe Romania.
La RAR nu stia ala cat sa scrie la gaze ca i-au iesit mai mici decat ce era declarat de producator Icon_biggrin Pana la urma a scris cat a iesit - 130 g/km si EURO 4. Taxa lu' peste parjit a fost 166 EUR. Cu toate taxele l-a dus inmatricularea 1750 RON.
Tata este fffff incantat de consum pana acum. Face naveta zilnic vreo 55 km dus -intors pe national cu viteze de 60-90km/h. Consum afisat: 4-4,4% Icon_biggrin Probabil ca real se duce spre 5.
Eu ma asteptam sa iasa asa de bine cu inscrierea pentru ca sta foarte bine cu gazele datorita celor 2 bujii pe cilindru, cea de a 2-a facand arderea cu ce a mai ramas de la prima scanteie Icon_wink.
Eu stiu ca ai mei au platit ceva de genul 120 euro taxa de prima inmatriculare.



Reply



 
#17

Ieftin ca fraga Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

Daaaa, e moaca yula Icon_biggrin

Oricum, pt taxa a si facut dosarul sa dea statul in judecata. O sa dureze ceva pana o va recupera, dar cel putin poate sa mearga fara griji cu masina. Daca era taxa aberant de mare, statea cu masina in fata blocului pana se judeca cu statul...



Reply



 
#19

frate, in noua legislatie toate masinile platesc taxa, asa ca mai bine sa stea in loc, nu e mare, mai platesti avocati, mai umblatura...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#20

Liviu, nu prea am cu cine sa ma inteleg...daca el asa vrea, asa face. Asa a facut si cu taxa la Civic-ul meu, cu toate ca i-am spus timp de 1 an jumate ca o sa piarda procesul, masina fiind noua. Daca platea o taxa ca mine de 1874 EUR as mai fi zis. Dar 166 EUR...Nici nu imi mai bat capul.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.