This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Jazz GD1 2002 1,4 LS Rosie



 
#21

Mai bine ii faci tu un cadou de banii aia si sa isi vada de treaba ca pentru suma aia nu se merita.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#22

Poze si cu interiorul...


Attached Files Thumbnail(s)
                       




Reply



 
#23

Sa vad metehnele la omenii mai invarsta, a2a si frana de mana lasata cand parcham Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#24

Icon_smile) am observat şi eu

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#25

(06-02-2013, 13:57)yulasinio Wrote: Sa vad metehnele la omenii mai invarsta, a2a si frana de mana lasata cand parcham Icon_biggrin

La fel fac si ai mei. Icon_biggrin Nu pot gasi o explicatie si n-am ce-i face.
Bogdane, sunt curios cand o sa primesti primul telefon ca nu se mai deschide geamul de la pasager (butonul de blocare fiind apasat...din greseala) sau de ce nu se mai deschide usa dreapta spate din exterior (sitemul de blocare apasat, tot din greseala).



Reply



 
#26

@Yula: eu am avut o experienta naspa cu Peugeotul si cu frana de mana si de atunci nu mai trag frana de mana neam. Decat daca panta este destul de abrupta. Niciodata iarna.
@Maruta: Rollinglaugh am avut situatia cu usa stanga spate care nu se deschidea din interior (butonul de siguranta pt copii era pe locked). A fost haios cu invatatul butoanelor. Ii spuneam sa isi regleze oglinzile si el lasa geamurile jos Icon_smile)



Reply



 
#27

Nici eu nu trag frana de mana cand parchez peste noapte acasa (la bloc), unde sprafata este plana. Si mai ales iarna cand stiu ca va fi ger/ninsoare peste noapte, nici oglinzile nu le rabatez.
Dar cand plec undeva in "deplasare", intotdeauna folosesc frana de mana.
Eu ziceam (si cred ca si Yula la asta se referea) ca sunt niste obiceiuri mostenite pe care nu ai cum sa le mai schimbi. La Daciile vechi sau la Oltcit riscai sa nu se mai deblocheze sau sa ramai cu maneta in mana...Icon_smile)



Reply



 
#28

Maruta, exact numai ca eu nu o las niciodata in viteza (exceptie ITR-ul pentru ca nu vreau sa se intepeneasca etrierii) ci numai cu frana de mana. Aici daca faci scoala de soferi si cand stai la semafor trebuie sa scoti masina pe liber si sa tragi frana de mana.

Nu mi-a fost nicioadata frica [i]virgula" ca imi pleaca masina la vale pentru ca franele sunt reglate de je Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#29

eu cu frana de mana am
patito acum a2-a si frana trasa, indiferent !



Reply



 
#30

Tu ai uitat sa o tragi Icon_razz

Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#31

Mda...si a venit si prima belea. Luneta gasita sparta in parcare. A dat comanda la Pilkington in Craiova si vin maine baietii si o monteaza. Cost distractie: 575 lei cu montaj. Asta a fost cea mai ieftina oferta.
In rest, masina merge brici. A trecut la cauciucurile de vara. Imi place cum ii sta cu jantele de vara...poze urmeaza

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#32

Pai cum naiba au spart-o, a fost vreun motiv sau din accident?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#33

Nu stie. totul s-a intamplat in 10 min cat a intrat la doctor sa ia o reteta. Nu a ocupar locul nimanui. Plm...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#34

Mie mi-a facut tandari oglinda in 3-4 ore de stat parcat pe o ULITA UITATA DE DZEU, in oras e floare la ureche 10 minute. Vad ca astia de la Pilkington sunt raspanditi in toata tara, in Iasi am auzit numai de bine de ei.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#35

Ce drac as putea sa mai zic? Animale...
Andrei, am vazut pe site-ul lor ca au 25 de locatii in toata tara.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#36

Ce informaţii aveţi despre oglinzile (geamul de oglindă propriu-zis) de la Civic, sunt tot aşa de "căutate" ca cele din segmentul premium ?

Merită să le inscripţionezi cu numărul de înmatriculare al maşinii ?



Reply



 
#37

@Ampt: Nu am vazut/auzit de asa ceva.
Si echipata cu jantele de vara...


Attached Files Thumbnail(s)
   
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#38

Another beleaua cat casa...Trebuie schimbati rulmentii spate si rulmentul+mansonul de cauciuc de la telescopul de pe fata dreapta.
La Honda i-au dat nsite preturi de dusmani (900 RON rulment spate si 400 RON mizeriile de pe fata). Eu am gasit ceva pe site-uri nemtesti dar vreau sa fiu sigur ca nu le comand degeaba...

Deci, care ma ajuta si pe mine cu niste coduri OEM ele?
Eventual un site unde as putea sa gasesc codurile originale ar fi super...
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#39

Să meargă la Honda şi să-i dea o proformă cu piesele. Dacă face asta la Asko, dau şi codurile Icon_smile
Sau încearcă să te uiti pe coxmotorsports.co.uk (cred că ăsta e site-ul)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2



Reply



 
#40

I-am luat eu lu' Maruta unul anul trecut de pe ebay si a zis ca a fost ce trebuie.

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewite...0738592544

Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.