This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Folii auto

Pune folie, eu asta ma gandesc sa fac la EG...

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Add Thank You Reply

Fa-ti si tu un covoas custom pentru bord :p

Add Thank You Reply

Maruta, folia pe geamurile fata nu este legala. Mai bine intreaba inainte la RAR sa fii sigur.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"

Add Thank You Reply

nu este legala nici un fel de folie pe fata.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

Pai cam aia e problema cu folia pe fata, ca nu pot cei de la descarcerare sa sparga geamul in caz de doamne fereste ceva (il tine folia), si parca de aia nu e legala pe fata nici un fel. Dar nu sunt sigur daca asa e, cred ca ai putea sa il suni pe Razvan la Asko, el a facut cursul ala de specializare ptr ITP si cam stie regulile astea.

Add Thank You Reply

asa e, folia pe fata e interzisa pentru ce spune adi.

Add Thank You Reply

Hmmm... de cand? Nu de alta, da' acu' vreo 2-3 ani la RAR in ograda mi-a aratat un nene inspector care e folia legala pe geamurile din fata. Intr-adevar e una care-i aproape transparenta si unicul rol e cel antiefractie. Din cate mi s-a explicat, treaba cu spartul geamului de catre echipele de ajutor e valabila pentru parbriz only. S-o fi schimbat intre timp...
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!

Add Thank You Reply

(22-05-2013, 13:12)w33bb0 Wrote: Hmmm... de cand? Nu de alta, da' acu' vreo 2-3 ani la RAR in ograda mi-a aratat un nene inspector care e folia legala pe geamurile din fata. Intr-adevar e una care-i aproape transparenta si unicul rol e cel antiefractie. Din cate mi s-a explicat, treaba cu spartul geamului de catre echipele de ajutor e valabila pentru parbriz only. S-o fi schimbat intre timp...

La fel stiam si eu. Si-a pus un prieten de curand si cei care au montat folia au spus la fel cum zice Uibo.

Add Thank You Reply

un prieten d-al meu a fost oprit de politie in germania si l-a pus sa si le dea jos pe acelasi considerent.
tot de la cineva care pune folii pe geamuri stiu ca pe fata nu sunt legale
probabil ca se face o confuzie, ca romanii de obicei citesc printre randuri. legea prevede ca la geamurile din fata lumina trebuie sa treaca in proportie de nush act 80%? , dar nu zice ca pentru folii. e pentru producatorii auto care pun geamuri mai inchise la culoare din fabrica (cum e cazul civicului meu).
foliile nu sunt legale.

Add Thank You Reply

exact aceeasi treaba pe care a zis-o Adi mi-au zis-o si mie in Germania la Honda cand i-am intrebat de folii pe fata.
@maruta: dar de ce nu le ionizezi mai bine? Stiu ca tata a facut pe batrana Dacie ionizare la toate geamurile cu vizibilitate conform RAR.
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"

Add Thank You Reply

nici aia nu e legala Icon_biggrin

Add Thank You Reply

Bai sincer nu stiu de ce va tot ganditi atat la geamurile alea fata cand toata masina e neagra. Maruta nu ai cei face numai daca o imbraci un folie de aluminiu ca sa reflectezi caldura. Am avut masina neagra si stiu ce inseamna, da frumos culoarea dar te omoara cu zile pe timp de vara.
De ce credeti ca am avut numai masini albe in ultima perioada Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

un ATR CW ar fi fain Icon_smile

Add Thank You Reply

Nu e legala folia pe fata, iar povestea pe care o stiu eu aia pe care a scris-o si Adi.

Dar, eu am mers 2,5 ani cu folie pe fata si am fost luat la intrebari o singura data. A vrut sa-mi ia talonul pentru folie, eu am sustinut si tare ca n-am nicio folie, a luat la pipait marginea geamului si mi-a dat dreptate Icon_biggrin (folia era atat de bine pusa incat marginea era vizibila doar cu muuuulta atentie si in lumina puternica)

Pe de alta parte, stiu cazuri in care au fost opriti de RAR, de care nu prea mai ai cum sa scapi.

Eu o sa risc si cu accord-ul, 95% spate si 50% fata. Daca ma opreste RAR-ul, aia e, platesc, insa confortul termic dat de folia din fata, mai ales la drum lung, e extraordinar. Se simte foarte tare diferenta, pur si simplu nu mai simt nevoia sa-mi regelez gura de aerisire din stanga sa-mi bata in brat, cum simt la masinile fara folie.
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red

Add Thank You Reply

sunt mii de ghiorlani cu geamuri negre pe fata, nici nu veyi daca e cineva la volan. de obicei sunt bmw haudi si merc, aia-s vipuri, nu ii opreste nimeni, nu risca nici un caschetist sa fie scuipat in freza si umilit in strada (cred ca asa ar trebui sa procedam toti in semn de protest).

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew