This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Caut Bara Torsiune Honda CRX



 
#1

Caut Bara Torsiune fata Honda CRX EF8 sau EE8 sa fie mai groasa fata de cea de pe ED9 care are 18mm.



Reply



 
#2

pfff nici nu esti pretentios .... gasesti mai repede si mai ieftin ceva aftermaket !



Reply



 
#3

De spate am gasit, asa ca tre sa fie si de fata...
E bun si ceva aftermarket...



Reply



 
#4

Singura bara pe care am gasit-o este asta care e scumpa rau si nici nu stiu sigur daca se potriveste...



Reply



 
#5

daca e asa cum zic ei, mie imi vine greu sa cred, si se potriveste de pe dc5 pe crx atunci poti sa ti-o dau pe a mea de ep3 care e tot de 24 din ce stiu si se potriveste sigur pe dc5.



Reply



 
#6



Reply



 
#7

Nu stiu ce sa zic, inaca mai studiez daca se potriveste bara de pe EE8 pe ED9 deoarece am gasit una OEM ieftina de EE8 dar in poza apare cu pivoti la prindere ca la EK3 ceea ce m-a bagat in ceata. Aveti careva cataloagele cu piese OEM de la EE8 si ED9 sa le pot compara ?



Reply



 
#8

Difera prinderea pe LCA, la ED9 se face prin 4 bucse iar la EE8 printr-un pivot dublu. Am nevoie de Front LCA tot de EE8 sau poate merge cu o prindere de Integra pivot + bucsa



Reply



 
#9

(19-08-2014, 12:03)LauX_LauX_LauX Wrote: Aveti careva cataloagele cu piese OEM de la EE8 si ED9 sa le pot compara ?


Am eu toate brosurile.
Cauta aici:
https://www.flickr.com/photos/63416089@N...s/?&page=5



Reply



 
#10

Am studit umpic si am ajuns la urmatoarea concluzie:
- ca sa pot folosi bara stabilizatoare de EE8 am nevoie si de front LCA tot de EE8 care au prinderea prin pivot dublu pe lateralul bratului
- sau daca vreau sa-mi pastrez LCA-urile putea sa mearga cu un Link Sabilizer de integra DC5 care se prinde in pivot pe bara iar pe LCA in 2 bucse
- iar ca sa nu ma mai complic caut pur si simplu o bare stabilizatoare de integra de prin 91 care este de 23mm sau una aftermarket.

Acum am descaperit ca bara stabilizatoare de EE8 (CRX-VT) este tot de 18mm ca a mea numai ca are alta forma si prindere pe LCA, se pare ca am nevoi de o bara de pe EF8 (CRX-SIR).



Reply



 
#11

eu zic ca pe fata sa o lasi asa cum e



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.