This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

CTR EP3

.... m-am tot dat cu masinutza in perioada asta. foarte multumit, mai ales de consum.

am mutat furtunul de la sensorul de presiune ulei in sandwich plate si l-am montat in "cadere" sa elimine o eventuala prezenta a aerului. sensorul mi s-a stricat datorita vibratiilor cand era montat direct in bloc. are un rage intre 10 so 180 ohm, dar al meu incepea de la 35....

ca ultima "sansa"....i-am puscat un ciocan si si-a revenit insa o mai ia aiurea mai ales in presiune mare.

nu-mi place deloc ideea asta cu furtun la sensor insa din pacate nu am loc sa-l pun in sandwich. chiar da se strica odata la 2 ani sa zicem, reactia masuratorii e foarte foarte ok direct in sandwich.

....asa ca ma comandat in UK intrumente pro de la Stack pe stepper motor si sezori solid state. demult ma holbez la ele dar pretul ma tinea deoparte...

Add Thank You Reply

auzi man da un blocant? ca e pacat de banii de investiti in setup si masina parerea mea...
poti incerca la HKS ei au niste sandwich plates f destepte, eu am asa ceva la subaru si sunt f multumit si o am de vreo 5 ani cred si nu au existat niciodata probleme, multa bafta in continuare!
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

Add Thank You Reply

multumesc man!

desi a fost primul pe lista autoblocantul o sa vina mai incolo putin. as vrea sa fac mai multe la cutie insa nu chiar acum.

pt senzori am folosit (gaurit) sandwich plate-ul de la oil cooler.

Add Thank You Reply

temp-ul l-ai mai putea pune pe drainul de la baia de ulei

Add Thank You Reply

l-am pus dar nu mi-a pacut ca masura foarte flat si foarte foarte greu. sonda e relativ scurta. il am montat direct in sandwich pe partea de iesire din cooler. partea termostatului e izolata cu silicon sa-l protejeze de caldura de la headers.

[Image: IMG_0250.jpg]

pt presiune am asta

[Image: IMG_0205.jpg]

legat tot acolo.

Add Thank You Reply

am luat pana la urma stack electrice dar sunt foarte multumit pt ca sunt neasteptat de reactive. senzorii sunt montati in deviatorul de la oil cooler,

[Image: IMG_0221-2.jpg]

Add Thank You Reply

(07-06-2012, 15:56)STI Wrote: auzi man da un blocant? ca e pacat de banii de investiti in setup si masina parerea mea...
poti incerca la HKS ei au niste sandwich plates f destepte, eu am asa ceva la subaru si sunt f multumit si o am de vreo 5 ani cred si nu au existat niciodata probleme, multa bafta in continuare!

man ieri m-am jucat pe o proba foarte ingusta si cu viraje de 2 si 3 foarte stranse. am simtit din plin lipsa autoblocantului, masina a acuzat un torque steering foarte pronuntat. nu mai zic de cutie care e prea lunga....

.... acum tre' sa o inmatriculez in RO dar mai incolo vreau sa fac custom pinionalele 2 3 4 5 cu final drive oem si sa fac un 6 foarte foarte lung pt autostrada.

Add Thank You Reply

man eu zic ca sunt f ok pinioanele, incearca sa ii dai niste toe in pe fata mai reduce understeer pe acceleratie

Add Thank You Reply

cam cat zici ca ar merge? 1 mm total? (acum am 0)

Add Thank You Reply

1.2 mm total in si as mai face reglaje de finete de acolo, in schimb pe spate as pastra toe 0

Add Thank You Reply

ok man, multumesc! o sa fac o schimbare si acolo inainte de track in toamna.

tu ce mai faci? totul ok?

Add Thank You Reply

ce dreacu sa fac, multa munca, astept discurile la s2k sa imi vina odata din jedemia, si ma pregatesc pt o sesiune de track in toamna la hungaroring de antrenament, cu speranta la anu sa reusesc sa intru in campionatul european de time attack unde am fost invitat de anul asta Icon_smile

Add Thank You Reply

multa bafta man!

si eu am in cap asa ceva. m-am gandit sa fac masina de pista insa nu ma pot prezenta cu suspensia si franele mele. trebuie macar un ohlins second hand sau ceva din liga aia plus toata ursaria FIA.

in campionatul european sunt inca doua CTR-uri dintre care unul e mult sub ce avem noi si ca timpi e acolo cu " amatorii" pe Monza.

m-am gandit la o singura etapa, Monza evident.... trebuie licenta internationala Frak sau CSAI italiana.

oricum in functie de cum va merge treaba cu criza masina va merge in directia aia. daca nu, macar ceva etapa de VTM in tara WTF

PS in toamna ajung la Bucuresti. mi-ar face mare placere sa ne cunostem si sa mai vb una alta!

Add Thank You Reply

cu mare placere man, daca vrei eu iti recomand sa te interesezi de AST, este facuta de niste ingineri care au plecat de la proflex si reiger

Add Thank You Reply

zici ca tine AST la "uz intens"?

astea sunt etapele la time attack? asta e in UK. mai e unul european?

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew