This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Buna petro

petro este cel mai nou membru al HondaTalk. Il/O asteptam sa ne scrie cate ceva despre el/ea si pasiunea pentru Honda sau interesul in comunitatea noastra Icon_smile.

Welcome

Add Thank You Reply

Salutare tuturor,
Sunt posesorul unei honda HRV 1,6 d cumparata din germania, masina noua, pret mai mic,garantie, bucurie mare.
.Ghinion total!
Caseta de directie clantane cand merg pe strazi mai proaste si cu motorul oprit la miscari st-dr. Colac peste pupaza cei de la finante unde trebuie sa platesti taxa de timbru (este euro6 ) spun ca trebuie sa mai platesc inca odata si tva in romania pt ca, spun ei, asa este la masinile mai noi de 6 luni de la prima inmatriculare(a fost inmatriculata in feb. ac)
. Adica dublu pt c a masina am cumparat-o de la dealer honda ,pe persoana fizica cu tot cu tva.
Masina a costat 19690E si nu cred ca este normal sa platesti tva de 2 ori pt. acelasi produs.
Voi ce parere aveti?

Add Thank You Reply

Bine ai venit!

Daca TVA-ul a fost platit odata in UE nu cred ca e normal sa-l mai platesti odata. Cum o te descurci cu garantia daca ai luat-o din DE?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

(15-04-2016, 22:49)yulasinio Wrote: Bine ai venit! DACA TVA-ul a Fost platit in UE odata Nu cred e normal de Cà sa-l mai platesti odata. Cum o te descurci cu ai garantia DACA-o DIN LUAT DE?

Garantia este transmisibila.
Poate stie mai bine  cineva daspre idiotenia asta cu plata-ului de TVA 2 ori .

Este ok masina. sficient de inalta sa incaleci  bordurile romănești, consuma 6% in oras cat  si afara suficient de  silentioasa  pana la130km / h, 
 - . Interiorul bine compartimentat, cred ca o  izolatie fonica mai buma nu strica.
- Turbina este fabricata in romania iar masina ansamblata in brazilia. 
 O ZI FRUMOASA PENTRU TOTI POSESORII DE HONDA SI NU NUMAI!

Add Thank You Reply

Se pare ca asa este legea,masina noua cumparata de afara pana in 6 luni vechime mai trebuie sa platesti tva si in tara, asa ca mai astept pana in august sa se invechiasca!
Despre casetele de la honda care clantane de noi stiti ceva?
Se pot inlocui cu una clasica sau alta metoda ?

Add Thank You Reply

Mai bine astepti decat sa mai platesti cateva mii.
Nu e nimeni pe acest forum cu un model asa nou asa ca nu stiu cat de mult ajutor poti sa primesti. Nu ai sanse sa o schimbi pe garantie?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

Ba da , se poate schimba si pe garantie dar cred ca toate sunt la fel nu numai la honda ,am facut test drive cu noul astra diesel 'avea 50 km,cu renault latitude,toate troncane pe drum prost si la viteza mica,banuiesc ca de vina este sistemul electric sau nu stiu ce altceva,este o hiba a masinilor de generatie noua si crede-ma este suparator sa auzi tacanit metalic la o masina noua .
Vom vedea, zise orbul.
Numai de bine.

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew