This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Buna Miki_EJ9

Miki_EJ9 este cel mai nou membru al HondaTalk. Il/O asteptam sa ne scrie cate ceva despre el/ea si pasiunea pentru Honda sau interesul in comunitatea noastra Icon_smile.

Welcome

Add Thank You Reply

Add Thank You Reply

Salutare !

Incep prin a spune ca dracul nu e asa negreu Icon_smile
Ce vreau sa spun este ca in primavara am avut parte de o situatie financiara nu tocmai buna, motiv pentru care am fost nevoit sa imi vand masina de atunci (Ford Focus din 2004). Apoi am cautat o masina mult mai ieftina. Am gasit o Honda Civic EJ9 berlina din 1995. Am luat-o cu 600 euro numai, pentru ca are un pic peste 300.000 km. 
Dupa 6 luni de mers zilnic in oras si ocazional prin tara, pot sa spun cu toata convingerea ca este cea mai buna masina (din toate punctele de vedere) avuta de mine in 10 ani de condus.
In iunie i-am schimbat distributia (curea + pompa de apa), spre surprindera mea ambele au costat doar 190 lei.
Tot in iunie, i-am luat 4 ajnate de aliaj 14", de la o honda CRX2 (Del Sol).
Modelul este EJ9, 1.4 iS, 90 cp.
Ca dotari: 
- A/C
- 4 geamuri el.
- Oglinzi el.
- Servo
- ABS

Acum caut, de ceva vreme, grila din plastic de la bara fata (cea de sub placuta de inmatriculare),  dar fara succes. Daca ma poate indruma cineva, unde pot gasi respectiva grila, as fii recunoscator.

Si cateva poze... 

[Image: received_10204979185652831.jpg]

[Image: received_10204979185692832.jpg]

[Image: received_10204979187492877.jpg]

[Image: received_10204979187612880.jpg]

[Image: received_10204979187692882.jpg]

[Image: received_10204979187732883.jpg]

image upload no limit

Add Thank You Reply

Bine ai venit.

După poze nu ai zice că e mașină de 600, arată foarte bine și îngrijită.
La câți mai mulți km fără incidente.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

parfum, super masinuta la banii astia! cred ca mi-ar trebui si mie una de tarziala prin bucuresti si sa scap de sotie ca masina noastra sta in parcare si nu cara tot ce-i trebuie ei Icon_smile
fa-i topic  Biggthumpup

Add Thank You Reply

(15-09-2015, 19:22)yulasinio Wrote: Bine ai venit.

După poze nu ai zice că e mașină de 600, arată foarte bine și îngrijită.
La câți mai mulți km fără incidente.

Mersi frumos, la fel iti doresc Icon_smile

Este destul de ingrijita la interior, nu pot spune la fel si de exterior. A fost atinsa ici colo si revopsita, deci estetic nu este in stare foarte buna. Cu toate astea plus kilometrii, am ajuns prin tocmeala la 600.

Add Thank You Reply

În legătură cu grila din bara față, se pare că fostul propietar a decupa-o din bară și a înlocuit-o cu plasa aia.
Deci trebuie să schimbi bara dacă vrei să fie originală.

Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

schimba-i cd-playerul. e ca nuca-n perete Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

schimba-i cd-playerul. e ca nuca-n perete Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

(16-09-2015, 21:29)LIVIU_CTS Wrote: schimba-i cd-playerul. e ca nuca-n perete Icon_biggrin

N-am bagat de sema treaba asta, din contra, chiar are exact aceiasi culoare si intensitate a beculetelor, cu cele din consola centrala si bord. 
Toate cele 4 difuzoare au fost schimbate, probabil in acelasi timp cu cd player-ul, deci ca sound e foarte ok. Ce-i drept as cam vrea sa schimb player-ul cu unul cu slot usb.
O sa fac diseara o poza la bord sa intelegi ce zic Icon_smile

Add Thank You Reply

Update: Jantele de CRX Icon_smile

[Image: 20150916_185348.jpg]

Add Thank You Reply

(16-09-2015, 19:09)yulasinio Wrote: În legătură cu grila din bara față, se pare că fostul propietar a decupa-o din bară și a înlocuit-o cu plasa aia.
Deci trebuie să schimbi bara dacă vrei să fie originală.

Ok, deci imi iau gandul deocamdata Icon_smile
Mersi de info !

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew