This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

90' white civic ed7



 
#1

Salut baieti! De ceva vreme sunt posesorul unui Civic ED7 din 90'. motorul masinii a fost un D15B2. dupa un scurt timp de la achizitionarea masinii aceasta a primit o vopsea si un nou motor (B16A1).Masina merge foarte bine si sunt mega multumit de ea.

cine imi explica si mie cum se da upload la poze?




Reply



 
#2

eu un topic undeva, cauta, vreau sa vad pozele alea Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#3

Deasupra butonului Post reply este un buton Choose File iar in dreapta lui Add Attachment restul ma gandesc ca nu mai trebuiesc explicate.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#4

uite Liviu cateva poze cu masina lui ciure! welcome inca o data man


Attached Files Thumbnail(s)
       



Reply



 
#5

pfiii ce bine arata batranica nu-i dai anii....Drool
iar ma apuca pofta de surubarit
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#6

Bun venit, domnu'! Inca o masinuta care merita tot respectul.

Liviu, eu surubaresc in wkndul asta la EG Icon_biggrin



Reply



 
#7

se pare ca nu am mai postat de mult .....azi am avut ceva timp liberIcon_biggrin
Luna acesta am avut ocazia sa imi masor si eu masina la drag racing arad am avut un best de 14.0 s sper ca la anu sa imi imbunatatesc timpi...
cateva poze


Attached Files Thumbnail(s)
                   



Reply



 
#8

Personal cred ca ar arata si mai bine cu un alt set de jante (parere personala Icon_smile )
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

bine te-am gasit Icon_wink
planuri de viitor ?
sa ai bafta Biggthumpup



Reply



 
#10

(16-11-2010, 21:40)yulasinio Wrote: Personal cred ca ar arata si mai bine cu un alt set de jante (parere personala Icon_smile )

Am in plan alte jante,dar momentan sunt ok si acesteaIcon_biggrin
[quote='Toyboy' pid='1041' dateline='1289938130']
bine te-am gasit Icon_wink
planuri de viitor ?
sa i bafta Biggthumpup

Salutare!!!
Pe viitor as vrea galerii,semislicuri,softul si un set de strutbar.putin cam greu dar nu imposibilIcon_biggrin
Tu cum stai cu swap-ul?




Reply



 
#11

(17-11-2010, 02:23)ciure2001 Wrote:
(16-11-2010, 21:40)yulasinio Wrote: Personal cred ca ar arata si mai bine cu un alt set de jante (parere personala Icon_smile )

Am in plan alte jante,dar momentan sunt ok si acesteaIcon_biggrin
[quote='Toyboy' pid='1041' dateline='1289938130']
bine te-am gasit Icon_wink
planuri de viitor ?
sa i bafta Biggthumpup

Salutare!!!
Pe viitor as vrea galerii,semislicuri,softul si un set de strutbar.putin cam greu dar nu imposibilIcon_biggrin
Tu cum stai cu swap-ul?

incerc sa conving idiotii de la Hasport sa-mi trimita facturi mai mici sa nu platesc vama multa .........





Reply



 
#12
Talking 

Icon_biggrin cam asa sta treaba si pe la noi cu vama....toti vor o caruta de banii!



Reply



 
#13

Bine ne-am regasit!

Vai ce fuge masinuta asta, m-a lasat cateva secunde bune in urma. Imi observ un far intr-una din pozele tale Icon_smile

Imi plac la nebunie modelele astea vechi, patratoase, sa o pedalezi sanatos!



Reply



 
#14

Pfoa, arata bine bine masina...si ce motor..si ce forme...As vrea sa vad mai multe din astea pe strazile noastre..Cam pe la ce greutate se invarte? 900? Keep us updated! Succes!



Reply



 
#15

Mersi...cam pe acolo sunt kg in jur de 900



Reply



 
#16

honda civic vs audi S3:
http://www.youtube.com/watch?v=3RxaErX-w...6A&index=5
nici o sansaIcon_biggrin



Reply



 
#17

Nu era stock sigur Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

pai troneaza mare pe masina :REVO
oricum e super nemilos sa compari un motor mic, inţepat si aspirat cu unu' mare cu o ditai turbinaNutkick
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#19

nu stiu sigur ce avea facut la ea,dar stiu ca era mega usurata si avea un best de 11.4 Icon_biggrin



Reply



 
#20

Ala este cel mai rapid S3 din lume la ora asta. Reteta este ca se ia un S3 nou nout, se goleste complet de orice lucru inutil(scuane, fete de usi, sistem audio, climatizare, bord, absolut orice nu tine de condus) si motorul se duce undeva spre 500cp.

Cu banii bagati in masina aia imi fac vreo 3 honde, una de drag, una de circuit si una cu punte spate de s2000 pt drift Icon_smile)
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.