This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic TypeR EP3



 
#61

si eu am avut caraiat in a doua pe fiecare schimbare violenta. a disparut complet de cand am bagat Motylgear 75W 90. inainte mergeam pe V300 80W 90 ulei care a pus capac in timp si unor CTR-uri din clubul italian.



Reply



 
#62

ms razvane Icon_smile

@yula : dc pfff ? e ceva neinregula cu el ?



Reply



 
#63

Toate lumea care a avut Exedy s-au plans de ele. La mine a inceput sa sune rulmentul de presiune la 2a zile dupa ce l-am montat.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#64

si eu am avut exedy aftermarket odata, cele OEM mi s-au parut ok, cele aftermarket niste gunoaie ordinare, best bang for the buck la ambreaje parerea mea e ACT
Most sports require only one ball, motorsport requires two...



Reply



 
#65

Eu consider ca nu este nevoie de un ambreiaj aftermarket la motoare "aproape" stock.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#66

Gasim si ptr FN2 de la ACT Tom? Am cautat asa rapid pe net si am vazut ca au ptr modelele americane, cel mai apropiat ar fi Civic SI, se potriveste?
Sau poti sa pui un link ceva unde as ma pot uita dupa unul de FN2?



Reply



 
#67

http://www.funkypower.co.uk/catalogue.ph...H+KITS&man=

recomand un organic 2 sorry for double post Icon_sad
Most sports require only one ball, motorsport requires two...



Reply



 
#68

eu am tot exedy-ul pus de tom si in afara de faptul ca e pedala tare ( nu ma deranjeaza deloc) functioneaza la fel de bine ca atunci cand am luat-o

@denigrator - la modificarile tale cred ca oem face fata, plus ca pretul dublu nush daca se justifica la modul tau de folosire. da banii pe altceva ca si asa te plangi ca n-ai Icon_smile



Reply



 
#69

ambreiajult dau era ok mah adi...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#70

Da man (ilor), este ok al meu, mai duce bine, nu ma plang de el (tot exedy, stage 2), da daca tot am info de la TOM am salvat-o ca pe viitor nu se stie, poate am nevoie. Icon_smile



Reply



 
#71

Am renuntat la ideea cu syncroanele pentru ca am gasit o varianta mult mai buna Icon_smile . M-am tinut de capul unui prieten sa imi vanda cutia de pe DC5-ul lui adus din UK. Am desfacut cutia si era complet refacuta,fiecare rulment , fiecare sincron noi
Diferentele intre cutia de EP3 si cea de DC5(Y2M3) sunt :
- LSD
- Treptele 4 si 5 sunt ceva mai scurte


Attached Files Thumbnail(s)
                       




Reply



 
#72

buna treaba Vlad, bafta !



Reply



 
#73

Sa sti ca ai facut treaba cu miscarea asta Biggthumpup
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#74

cea mai buna varianta din ce ai zis tu, ti-am zis de atunci cu conditia, sa fie cutia ok Icon_smile
sa-i fie de bine si sa te bucuri de ea!

treaba cu ac-ul cum e? e vreo diferenta sau placebo?



Reply



 
#75

@kinky : ms man.nu am mai facut treaba aia......m-a cocosat cutia si momentan nu mai cumpar nimic Icon_smile

@yula & baiatujucarie : va multumesc Icon_biggrin



Reply



 
#76

vlad ca tot ti-am zis de problemele suspensiei de la meister (sunt multe pagini de citit dar cam despre asta e vorba):
did you read the threads about the meisters with straight arm and lsd..i drove reedys and it was dangerous,many have had the same issues.and they have now changed the arm design.

I've already emailled MeisterR, I can buy the lowers with the bent steering arms- expensive but worth it from what people say. When you say dangerous, you mean snatchy?

as soon as you tried to put any power down it just threw the car from left to right accross the road.



The following 1 user says Thank You to kinky_boy for this post:
  • VladTNS
Reply



 
#77

Ms de info......o sa ma mai documentez si eu putin despre asta.....



Reply



 
#78

Am fost sambata 1 Decembrie sa fac testul dyno.Am fost la Racing Code, si am constatat cu stupoare ca masina "are" 197 cp la motor.In fine...lasand asta cam asa arata graficul Icon_smile


https://www.youtube.com/watch?v=6PvjkIETHUc


Attached Files
.pdf   pwr&trqvsRPM.pdf (Size: 43.77 KB / Downloads: 88)



Reply



 
#79

Ce modificari mai ai la masina?



Reply



 
#80

Cold air AEM
Galerie 4-2-1 DC Sports
Catback Dc Sports
Cutie de DC5 (irelevant)

Cam atat care sa tina de performanta



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.