This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

F1 thread - pentru fani



 
#61

Penibile "transmisiile" radio iar Vettel maxim de penibil, cica Mark e prea incet, sa se dea la o parte, WTF ca ii dadea de'l asculta cu urechea daca nu erau comunicatiile deschise.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#62

De ce sunteti asa de revoltati pentru ca nu e prima data cand se intampla asta in F1. Si pana la urma daca e adevarat ce se zice Vettel nu a ascultat ordinele de al lasa pe Webber sa termine primul.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#63

ma dispera ca redbull a tot castigat campionate incalcand regulamentul sau pe langa regulament.
ca vettel a trecut peste comanda "21" intr-un mod in care putea sa se termine f rau pentru ambii spune multe despre caracterul lui jegos, nu a facut-o pentru ca regulamentul interzice ordinele de echipe, ci pentru ca e ca si schummi, egoist pana in maduva oaselor, calca si pe cadavre pentru victorie.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#64

Exact ce zice Liviu, problema nu e ordinul de echipa (desi aici nu mi-a placut partea de la Mercedes GP unde s-a vazut clar ca n-au vrut sa-l lase pe Rosberg sa treaca) ci atitudinea lui Vettel: e prea incet, sa se dea la o parte!?! C'mon, esti in vana, da'i Părul sau lâna care acoperă pielea unor animale. pe langa el, esti in spatele lui, ai DRS, ai de toate, de ce sa dai comunicatie cu asa ceva? Eu cred ca el a vrut sa le trimita un mesaj celor de la "butoane" sa-l "calmeze" pe Webber ca sa poata trece relax.

LE: parese totusi ca o sa fie un campionat incins, macar nu s-a dus niciun pilot de nebun la XXX secunde in fata.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#65

daca ferrari nu gresau strategia cum massa era mai strans.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#66

Urate ordinele, da pana la urma is echipe si isi stabilesc strategiile, ne place sau nu.
Iar Weber nu l-a lasat pe Vettel sa treaca, a fost o depasire super riscanta dar si super spectaculoasa, s-a vazut geniul lui Vettel.
Daca castiga Weber conform ordinelor de echipa era mai bine? Caci se pare ca de fapt ala fusese ordinul si Vettel nu a ascultat.



Reply



 
#67

mah adi, tu nu citesti ce am scris?
conform regulamentului ordinele de echipa nu mai sunt permise. asta e o discutie. echipele gasesc portite prin care ocolesc echipele, deci nu spun "weber ramane primul, tu ramai pe doi, spun codat "21".
alta discutie e referitoare la CARACTERUL lui vettel. depasirea aia nu e nici un geniu, s-a bagat la noroc, daca wrber tragea putin dreapta erau pilaf amandoi.
de cate ori a fost sacrificat weber pentru a-l ajuta pe vettel in campionat? ce caracter jegos nu arata recunostinta fata de coechipier si sa ceara tot timpul sa fie provilegiat?

si la mecedes au fost ordine e echipa, si acolo rosberg a vociferat dar s-a conformat, si el chiar era mai rapid decat hamilton, care avea probleme cu combustibilul.
cred ca regulile care nu pot fi controlate ar trebui eliminate. se pot face rocade inter coechipieri sub f multe forme fara ca aparent sa nu fie probleme. nu mai vorbim de echipe surogate gen redbull si toro rosso, care se pot folosi ca si paravan la multe obstructii.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#68

Nu cred ca a fost vorba de geniu la Vettel ci gradul de maturitate de care a dat dovada, din nou, Webber...daca se mai punea mult la mintea neamtului Red Bull risca sa nu mai aiba nici o masina pe podium...mie sincer mi s—a parut marlanie ce a facut ala fara sa aiba nici o legatura cu fair playul sau cu echipa din care face parte...daca nu era Webber sa fie tampon intre Vettel si ceilalti de atatea ori nu cred ca mai iesea neamtul campion mondial de 3 ori...dar a vrut el sa fie miez...

Sent from my S500 using Tapatalk 2



Reply



 
#69

al faza cu vettel campion de 3 ori mai pune si jonglarea prin regulament, tolerata de ecclestone, depasirea de anul trecut pe steag galben...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#70

Bai Liviule asa ti de ciuda cateodata de nu mai poti Icon_razz Daca ala asculta si nu depasea o bagai pe aia cu de ce asculta and sh!t. Trebuie sa accepti ca la Ferrari s-a terminat pita Icon_razz
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#71

Liviu: ordinele de echipa au fost inventate de Ferrari, in 2010 daca tii minte a fost un mic scandal cand i-au cerut lui Felipe Massa sa ii cedeze locul lui Alonso, si pana la urma FIA nu i-a amendat si in plus au si scos regula asta, asa ca nu mai e valabila.
Iar depasirea lui Vettel a fost de pilot cu coaie de taur si geniu cat cuprinde, degeaba zici, Weber nu avea voie sa intre in el conform regulamentului, daca il acrosa pe Vettel cred ca o belea rau, il descalificau precis.



Reply



 
#72

eu urmaresc f1 de cand o vedeam doar in reviste. stiu regulamentele, stiu si ce a fost. pilot1 si pilot2 au fost tot timpul, faptul ca a fost legiferat intr-un fel sau altul e mai putin important. a fost acceptat tocmai din cauza ca nu se poate tine sub control si se poate schima un loc printr-un derapaj controlat sau orice alt artificiu.
adi, daca tu ai vazut ordine de echipa doar de la massa, esti tanar mah rau Icon_biggrin
raman la parerea ca ce a facut vettel a fost turbare , nu e nevoie de geniu sa te bagi pe langa un zid si o masina in linie dreapta.
a, si mai citeste si ce spun siteurile de specialitate sa vezi ce parere are lumea in general.
yula, gresesti enorm, nu ma atinge ubiectul direct asa ca pot sa il comentez linistit. sunt unele personaje care pur si simplu imi provoava dispret.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#73

No pai atunci stii ca nu mai sunt interzise ordinele de echipa.
Nu am vazut doar la Massa (nu stiu de unde ai inteles asta), spuneam doar ca de la ei a plecat toata nebunia cu ordinele astea de kkt. Ce a zis Vettel pe radio a fost foarte de kkt, nu am zis nicaieri ca nu Icon_wink.
Mai departe de asta, a fost mai bun, a castigat, a luat punctele, acum poate sa zica cine ce-o vrea.
Oricum omul are stofa de campion si e un pilot foarte bun.
Chiar daca nu e nici pe departe favoritul meu Icon_biggrin.



Reply



 
#74

Nu poa' sa fie de 3 ori campion mondial si sa nu aiba ceva in el. Acum daca era la Ferrari er alta mancare de peste Icon_wink

Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#75

nici vorba, e fix aceeasi mancare de peste cu schummacher (pe care il consider cel mai talentat pilot sin cati am prins). caracter de kkt indiferent la ce echipa e.
oricum daca era mare mare campion mergea la alta echipa, toti campionii fac asta, daca vor sa isi demonstreze si lor ca nu masina ii face campioni. pana una alta e un pilot f rapid, dar asta nu te face CAMPION.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#76

Pai daca ii ofera o masina competitiva si o echipa buna de ce naiba sa se mute in alta parte Confused Ce Schumi a plecat de la Ferrari dupa ce a luat titlu cu ei?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#77

Schumi a plecat la Ferrari fiind dublu campion mondial cu Benetton ,iar cu Ferrari a inceput sa castige dupa 4 ani de dezvoltare a masinii Icon_smile



The following 1 user says Thank You to bo9dan for this post:
  • LIVIU_CTS
Reply



 
#78

Pentru ca a stiut ca nu mai are nici un viitor cu echipa aia. Ferrari a avut baniile si i-au oferit 60mil pentru doi ani Icon_wink

Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#79

yula, ia si tu si googaleste campionii mondiali in orice sport si vezi cum schimba echipa dupa 2 ani de campionat castigat. oricine vrea in primul rand sa-si dovedeasca lui ca e cel mai bun, un campion nu e doar un pilot rapid, e si un f bun dezvoltator al materialului de concurs, toti vor sa-si dovedeasca si latura asta, si schimba echipa, nu e doar pentru bani.
nu are rost sa iti dau exemplu rossi care a schimbat doua echipe castigatoare, prima honda, a mers la yamaha cand toti radeau de el, ca s-a dus la bani, ca yamaha e varza, a facut-o campioana mondiala, cand a prelungit contractul radeau iarasi, ca a facut-o pentru bani, ca primul campionat a fost cam la noroc, a castigat din nou, a demonstrat de a avut de demonstrat si a plecat la ducati sa faca acelasi lucru.....din pacate acolo nu a avut cu cine.
inca un exemplu de campion comod e loeb (incontestabil pilot genial) dar care nu a schimbat echipa de cand a venit la citroen....boring.
despre schummi, nu poti sa spui ca nu avea nici un viitor cu echipa aia, esti rau rau, in primul rand nu stii tu ce e in capul lui, apoi ferrari era echipa de jumatate clasamentului, in timp ce briatore era cel mai ciumeg manager in momentul respectiv.
1. toti pilotii vor sa devina campioni mondiali cu ferrari.
2. cred ca era convins ca poate face o masina campioana, ceea ce a si facut.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#80

S-a si vazut ce viitor au avut dupa ce a plecat Schumi de la ei. Eu sunt rau? de ce ca spun adevarul? Pai oricare ar fi in locul lui Vettel ar fi egoist, numai asa poti sa iesi campion mondial.
Sa nu uitam ca Senna a dat de gard cu Prost ca sa iasa campion mondial, acolo cum e?

Plm trebuie sa ne obisnuim cu gandul ca mai castiga si altii pe langa favoritii nostri.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.