This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ce cauciucuri imi recomandati?



 
#21

Mereu exista un compromis , dar sper ca el sa se rezume la buget.... Momentan anvelopele Kumho KU31 nu m-au dezamagit , singura "doleanta" o am de peretii putin mai flexibili decat as vrea. Dar totusi sunt anvelope perfomante de strada....
Daca mai aveti alte tipuri de anvelope la care as putea sa ma gandesc , astept ...



Reply



 
#22

Si eu imi caut anvelope de vara (205-55-16) si urmaresc cu interes acest topic. Intrebarea mea este: daca nu ma dau pe circuit, se merita sa-mi iau Hankook RS-2?
Pe cauciucuridirect.ro le gasesc pe la 538 lei/bucata, iar Ventus V12 Evo K110 pe la 406 lei (diferenta destul de mare si nu stiu daca merita banii). Kumho Ecsta KU31 sunt 482.
As mai putea lua in calcul anvelopele cu care a venit masina - Bridgestone ER300 de care am fost foarte multumit si le gasesc undeva sub 400 lei.



Reply



 
#23

De unde mai au aia RS2-uri ca aui iesit din productie de juma de an iar in UK nu mai este nici o bucata la vanzare.

Oricum Maruta, personal nu cred ca ai nevoie de RS-uri pentru unde umbli tu, mai bine te duci pe V12, K110 sau altceva asemanator care iti ofera o balanta.

Cand vine vorba de gume e foarte greu de dat sfaturi pentru ca fiecare le simte diferit.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#24

Maruta si eu sunt f interesat de subiect, cand ma intorc din concediu daca vine odata calduraaaaaa trebuie neaparat sa schimb gumele, sa dai un semn daca te hotarasti la ceva Icon_wink
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#25

(01-03-2012, 12:40)yulasinio Wrote: De unde mai au aia RS2-uri ca aui iesit din productie de juma de an iar in UK nu mai este nici o bucata la vanzare.

Oricum Maruta, personal nu cred ca ai nevoie de RS-uri pentru unde umbli tu, mai bine te duci pe V12, K110 sau altceva asemanator care iti ofera o balanta.

Cand vine vorba de gume e foarte greu de dat sfaturi pentru ca fiecare le simte diferit.
Pai cred ca au ramas cu ceva stocuri pe RS-2, deci data de fabricatie va fi sigur 2011. Dar si eu ma gandeam ca nu sunt de mine.

(01-03-2012, 14:06)andrei_r Wrote: Maruta si eu sunt f interesat de subiect, cand ma intorc din concediu daca vine odata calduraaaaaa trebuie neaparat sa schimb gumele, sa dai un semn daca te hotarasti la ceva Icon_wink
Daca nu te fura vreo amazoanca, da tu un semn cand te intorci. Poate pana atunci dau comanda, sa vedem.





Reply



 
#26

Un plus pentru Kumho este acela ca seria KU31 este momentan fabricata exclusiv in Korea. Eu in tara nu am gasit , nici la importatorul oficial la dimensiunea mea 195/55 R15 ,dar am facut comanda pe camskill.co.uk la un pret super decent fata de ro cu tot cu transport.

LE: Cand am ajuns la Kumho cautam ceva cat mai apropiat de profilul celui de la Potenza RE-01R care pentru mine sunt unele dintre cele mai bune anvelope de strada.


           



Reply



 
#27

kumho astea era varianta mea nr.2 dupa federal
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#28

doar ce am citit prin uk niste review-uri legate de RSR-uri si oamenii sunt foarte incantati de ele. Un tip zicea ca le-a folosit numai la track si il tin cam 5 iesiri dar mie mi se par ok ca si uzura.
Poate imi iau si eu, sa vad cu ce mai raman dupa track.



Reply



 
#29

(01-03-2012, 17:00)maruta Wrote: Daca nu te fura vreo amazoanca, da tu un semn cand te intorci. Poate pana atunci dau comanda, sa vedem.

Cum e, te-ai hotarat? Hai ca am scapat de amazoance si vad ca usor usor da caldura si aici (acolo media a fost de ~ 28 grade Icon_lol ) si as vrea sa intreb de preturi per model (le iau de la cineva "in rate" - daca mi-a trebuit amazon Icon_redface )
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#30

(26-03-2012, 16:48)andrei_r Wrote:
(01-03-2012, 17:00)maruta Wrote: Daca nu te fura vreo amazoanca, da tu un semn cand te intorci. Poate pana atunci dau comanda, sa vedem.

Cum e, te-ai hotarat? Hai ca am scapat de amazoance si vad ca usor usor da caldura si aici (acolo media a fost de ~ 28 grade Icon_lol ) si as vrea sa intreb de preturi per model (le iau de la cineva "in rate" - daca mi-a trebuit amazon Icon_redface )


Intre timp mi-am luat ATR-ul si mi-am schimbat strategia in sensul ca voi lua pentru ATR anvelope mai performante (cand va fi cazul, acum sunt multumit de Yokohama Parada), iar pentru Civic am ales ceva silentios si durabil, adica Michelin Energy Saver.
Nu am apucat sa merg decat 1-2 zile cu ele pentru ca m-a lovit cineva in parcare si am Civicul in service, dar prima impresie este una foarte buna: silentioase si franeaza bine.



Reply



 
#31

Am montat si eu cipicii de vara. Eagle F1 Asym 2. Pana acum impresia este ff buna: silentioase si franeaza mult mai bine decat Michelin-urile anterioare. Sunt sigur ca conteaza si DOT-ul. Astea noi sunt chiar noi (DOT 0512).



Reply



 
#32

Eu am pus Kumho ECSTA pe spate si Pirelli DRAGO pe fata iar in mai la Drag voi face cate o plecare cu fiecare sa vedem care-s mai aderente in comparatie cu semi-slicurile Yokohama Advan.



Reply



 
#33

Abtibilde de la UE

http://www.pistonheads.co.uk/doc.asp?c=52&i=25448
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#34

Is pe telefon acum si nu pot cauta prea multe despre ele dar RE002 suna interesant, depinde de pret.

http://www.bridgestone.co.uk/press/press...002+launch

-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#35

Is pe telefon acum si nu pot cauta prea multe despre ele dar RE002 suna interesant, depinde de pret.

http://www.bridgestone.co.uk/press/press...002+launch

-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#36

frana ieri blocat roti fata, dus taras vreo 15 m, bulit 1x Parada fata, e patrat acum, zici ca l-am bagat la polizor ...



Reply



 
#37

nasol Icon_sad




Reply



 
#38

Mai ridica si tu piciorul de pe frana cand auzi ca se blocheaza rotiile. Era sa o patesc si eu odata, avem pitici pe creier si am plecat tare pe o strada laturalnica intr-un complex industrial si m-am trezit cu unul in fata care mergea cu 20km/h. Noroc ca am ridicat piciorul al timp de pe pedala si am apasat-o iarasi.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#39

Quote:Intre timp mi-am luat ATR-ul si mi-am schimbat strategia in sensul ca voi lua pentru ATR anvelope mai performante (cand va fi cazul, acum sunt multumit de Yokohama Parada), iar pentru Civic am ales ceva silentios si durabil, adica Michelin Energy Saver.
Nu am apucat sa merg decat 1-2 zile cu ele pentru ca m-a lovit cineva in parcare si am Civicul in service, dar prima impresie este una foarte buna: silentioase si franeaza bine.

Am luat pana la urma Dunlop SP SPORT 01 (indice V), le-am si montat azi dimineata, astept sa le "incalzesc" un pic sa vedem cum se comporta Icon_wink
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#40

Eu am luat pana la urma Michelin PS3-uri, maine imi ajung si le pun sus pe masina.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.