This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Noul Civic Type R



 

Meseriașă poza.
Cred că va fi ultima variantă în formatul ăsta. Motor turbo, cutie manuală.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(05-11-2021, 16:12)kinky_boy Wrote: @bogan - cum ar fi un typer cu cvt? Dar nu mai 
stii nimic cu gusturile di  ziua de azi.  Rollinglaugh

@traian - pai tocmai ca noul model o sa fie in genul ek9, adica cateva tuse sportive nu toate tiganiile de pe orezaria curenta. Mie imi place asta inidiscutabil fata de fk8 sau fk2.
https://www.japanbullet.com/auto-moto/he...camouflage
da, corect așa e, dar nu-mi place nici modelul de baza ....așa că e greu !
uite de exemplu îmi place corolla hybrid



Reply



 

da, hatchbackul arata super bine   Drool chiar si breakul, sedanul nu prea imi place. De la toyota imi place foarte mult si noul gr86 cu toate aero de la gr. Daca poti sa scoti un 260 hp ar fi ideal si cred ca este printre ultimele masini cu pret relativ normal care poate crea cu adevarat placerea de a conduce.

la aspect e pentru gustul fiecaruia, pe mine singurul lucru care ma deranjeaza e ca civicul a devenit o masina prea mare. pentru cine are familie cu copii cred ca civicul va fi ceva ideal ca spatiu/practicalitate vs performante.



Reply



 

testeaza in forta japonezii, la 0:58 se vad niste discuri rosii foc Icon_biggrin si alte ceva detalii de exterior de la tokyo

https://www.motortrend.com/news/face-to-...-in-tokyo/





Reply



 

Au de unde schimba dacă se ovalizează Icon_biggrin

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 



Reply



 



destul de fain ... la cat de mare e zici ca e un accord Icon_biggrin



Reply



 

cred ca realitate va arata foarte bine si agresiva





Reply



 



Reply



 

Foarte tare filmul  Biggthumpup fascinat de toti robotii aia si de automatizarile dintr-o asemenea fabrica. Curios ca toate panourile se vopsesc pe masina si nu separat. Fac economie la vopsea  Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 



Reply



 

fn2 ep3 story is repeating Icon_smile



si alt review mai in detaliu



nu stiu exact ce a fost in capul lui sef inginer, dar aproape nici o pista nu e perfecta asa ca de ce ai vrea sa faci ceva ridicol de dur astfel incat sa nu poti folosi masina cum trebuie. si problema asta vad ca e prin toate testele, deci chiar e o problema serioasa. cel mai probabil n-au avut buget de dezvoltat suspensii noi si doar au refolosit, macar daca lasau optiunea sa scoti controlul tractiuniii pe setarile individuale. Sa vedem ce urmeaza, dar pacat de aceasta combinatie nefericita ca masina pare foarte faina



Reply



 

doua "hatchuri" ieftine ca braga  ... cine ar fi pariat ca un civic sau corolla ajunge sa coste cat un porsche in anii 90





Reply



 

(17-11-2022, 13:53)kinky_boy Wrote: fn2 ep3 story is repeating Icon_smile



si alt review mai in detaliu



nu stiu exact ce a fost in capul lui sef inginer, dar aproape nici o pista nu e perfecta asa ca de ce ai vrea sa faci ceva ridicol de dur astfel incat sa nu poti folosi masina cum trebuie. si problema asta vad ca e prin toate testele, deci chiar e o problema serioasa. cel mai probabil n-au avut buget de dezvoltat suspensii noi si doar au refolosit, macar daca lasau optiunea sa scoti controlul tractiuniii pe setarile individuale. Sa vedem ce urmeaza, dar pacat de aceasta combinatie nefericita ca masina pare foarte faina
Probabil are ceva probleme cu moalele și de aici rezultatul

Trimis de pe al meu CPH2305 folosind Tapatalk



Reply



 

ieftina braga de nu mai ajunge la toata lumea  ... cica traim vremuri grele si n-are lumea bani  Icon_censored

https://www.automarket.ro/stiri/honda-op...12139.html



Reply



 

si un nou record, dar masina pare prea tapana si topaitoare ... chiar si asa pilotul e pilot Icon_biggrin





Reply



 



Reply



 

Se practica si la alte case, problema e că de ce au ieșit tocmai acum ? ...deh

Trimis de pe al meu CPH2305 folosind Tapatalk



Reply



 

Fiecare producator aduce unele modificari cand sunt pe 'ring dar la faza cu modificarea treptelor nu mi se pare OK doar daca va fi standard pe modelul anuntat.
Cum zice si omul mai sus, cu cine se lupta pentru ca in clasa lor sunt cam singuri Icon_biggrin

Si da, omul stie bine te tot cu carma. A avut unele reactii la fractiune in care o putea scapa. Cred ca de eram eu dadeam cu ea de perete dupa primele doua curbe  Icon_lol
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

prinsi cu minciuna si mai mult, mult laudat-ul cooling nu exista ... peste 150 de grade nici nu mai citeste senzorul de ulei Icon_smile) si erau doar 20 de grade afara. cam trista treaba

.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.