This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

tricou sau hanorac?



 
#1

Aseara la un meci de bowling, am stat in povesti cu o prietena care lucreaza la o firma de marketing, printre altele, am aflat ca pot imprima pe tricouri/hanorace orice model, si tin minte un hanorac negru cu "H" fluorescent (de la o intalnire Honda) daca sunteti interesati, putem sa incepem aici un model nou.

Pretul e negociabil la 10+ tricouri, iar pe bucata e undeva la 40 ron.


Pana una alta ....AN NOU FERICIT!



Reply



 
#2

Icon_evil_laugh La povesti, zici...2gunsfiring_v1

Altfel, ideea ta nu e rea.

La multi ani!



Reply



 
#3

Chiar buna ideea, am putea sa facem ceva frumos.



Reply



 
#4

Daca sunt oameni interesati sa isi adauge numele aici, de asemenea daca are cineva ideii sa le posteze.
Am sa incerc sa fac un logo forumului vectorial care poate fi folosit.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

that's ma boy!

un LOGO pt (forum) ca H -ul avem

si pe urma sa vedem unde'l aplicam

piept, maneca si verso

dar sunt cateva modele faine + ca prietena noastra a re si ceva studii in domeniul artistic, deci sper sa facem treaba buna.

Vtine!

e prietena din grupul de bowling Icon_smile

revin cu noi infos!



Reply



 
#6
Smile 

Razvane! Pe vremea asta ne-ar prinde bine o pufoaica... Icon_biggrin



Reply



 
#7

O idee foarte buna!Si eu sunt interesat



Reply



 
#8

+1 mai multe detalii asap



Reply



 
#9

NU stiu cand o sa am timp sa fac ala Icon_sad
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#10

Cu ajutor, am redescoperit Threadul, am [re]purtat discutia cu prietena noastra si am descoperit ca se pot face si broderii, astfel scapam de problema spalarii, nu stiu in ce masura o sa reuseasca H-ul Honda, dar, am zis ca o sa dau eu in lucru asa de proba...

Oricum de ieri avem un nou membru Honda (Vincent) - un Westy de 7 saptamani si 15 cm inaltime care va fi imbracat la intalnire cu sigla!

Am tras o geana si pe "honda access" unde sunt cateva modele OK.

revin cat de repede cu poze reale ca evident nu m-am rabdat si am rugat-o sa mi faca unul mie si unul la Alice, deci ca ex. o sa fie ceva.


pana una alta...

l.e.

pentru unul mai meserias propun un mic logo al forumului
sper sa pot uploada pdf
sa ma iertati dar nu stiu numai cad (si ala doar 2D)



Attached Files
.pdf   Drawing2-Model.pdf (Size: 13.95 KB / Downloads: 126)



Reply



 
#11

Sa va traiasca Vincent Van Dogh-ul (vorba lui sir Laux) si sa va fure chilotii sa nu-i mai gasiti ever!
Astept poze cat mai grabnic, ca vreau H-uri peste tot.Icon_biggrin



Reply



 
#12

hihi cu riscul ca facem off topic si spamming

Vincent e Alb, tricoul care vine e negru si H-ul rosu pe tot spatele, brodat aprox. 20 cmp



Reply



 
#13

Nu am avut timp deloc sa ma uit de sigla asta pentru ca am o perioada foarte ocupata, dar de saptamana viitoare sper sa fiu mai liber putin.

Ca propunere m-am gandit sa avem H-ul si T-ul din logo-ul forumului.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

mnda aseara eram si "afumat"

azi am redeschis adobe-ul oaaai ce haios a iesit, in mare idea era sa folosim caracterele site-ului si sigla Type R



Reply



 
#15

Personal nu as vrea sigla type-r inglobata in logo-ul site-ului asta pentru ca nu toata lumea de aici e detinatoare de R. Daca se doreste o putem adauga si incerca sa mergem pe mai multe design-uri si modele si nu vad o problema.

Pentru logo-ul site-ului pe fata tricoului (piept) m-am gandit la ceva de genul...
   
iar pe spate daca se doreste folosim logo-ul site-ului fara acea umbra.

Astept pareri si as aprecia daca lumea s-ar implica putin in proiectul asta cu ceva idei.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#16

Posteaza si tu fontul pentru "talk" si vedem ce-as putea incropi si eu intr-o pauza.



Reply



 
#17

Eu asa m-am gandit la un logo mic, dara fara fundalul ala, adica numai scrisul sa apara, eu am lasat fundalul ca sa se vada albul de la talk.

Am atasatat ambele fonturi folosite la logo-ul site-ului


Attached Files
.ttf   Hand writing.ttf (Size: 197.45 KB / Downloads: 74)
.ttf   hondafont.ttf (Size: 40.91 KB / Downloads: 76)
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

Doar o intrebare ... nu dati cu pietre. Daca un posesor de Honda (auto sau moto) nu activeaza pe forum si ar dori sa cumpere hanorac/tricou ... se pot face doar cu sigla/logoul honda ... fara acel "talk"?
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#19

Eu nu am nimic impotriva, pana la urma fiecare isi plateste pentru produs.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#20

Bun, am luat font-urile... sa vedem ce-mi da prin dovleac.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.