This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

irc...wrc...erc....WTF????



 
#41

ok, atunci dau bice sa fac motorul sa poti face softul inainte.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#42

(13-01-2014, 19:04)kinky_boy Wrote: pai pentru inceput cand ajungeti/aveti liber? eu mi-as lua vineri liber la munca si sa vin de joi seara cel mai probabil.

unde stam? in oras ar fi cel mai indicat sau tot pe la pensiunile alea dinspre paltinis? eu as zice ca in oras ar fi mai bine ca poti sa mai iesi pe acolo la o mancare si o bauta si nici nu e nevoie de masina. Daca suntem putini ne putem grupa cu o masina doua sa nu ne trebuiasca prea multe locuri de parcare Icon_wink


eu cred ca o sa plec joi noaptea spre vineri, sa ajung pe proba cu noaptea-n cap. tre sa vb si cu tomi
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#43



Reply



 
#44

destul de oneste motivele FRAS pentru neimplicare. sa vedem ce o iesi .



Reply



 
#45

du-te bah si lasa-ma-n pace. pana mea de tara de gunoaie. asa e peste tot bah. in toate domeniile. sunt cativa care vor sa mai miste cate ceva si mai sunt si altii cocotati pe niste scaune de conducere, care sunt dumnezei pe pamant. fara ei nu se misca lumea. am cunoscut atat de multi in situati similare incat am o concluzie referitoare la prostul roman, da-i o functie de conducere si e dumnezeu. nu doar se crede, dar doreste sa-si si demonstreze asta, blocand si umilind tot in jurul lui. daca mai sunt si interese financiare, te-ai dat draku. putem sa ne luam adio, sigur nu se va tine, fara logistica fras nu se poate, si cum fras nu e organizator...papapa!
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#46

asa cum zici e cu interese grele grele acolo....

problema e si mai grava deoarece se da cu piciorul la o etapa inedita , ceva nou care ar putea fi de mare efect si impact in ERC.



Reply



 
#47

pai Liviu, pana la urma fras are dreptate. organizatoru daca este asa vedeta cum ca se descurca singur in organizarea unei etape internationale sa-si rezolve singur toata logistica. Daca n-are bani sau resurse umane atunci sa nu mai organizeze, e simplu ca buna ziua si nu e nimic romanesc aici.

Tot ce e scris acolo mi se pare de bun simt, mai ales ca astia i-au chemat pe acr sa-i intrebe daca aproba sau nu, nu au respins din start acordarea de personal.

Doar cu vointa nu o sa faci niciodata nimic sigur si sa te mai dai si vedeta la cei care ti-ar fi putut fi de ajutor. Asa ca organizatorul il poti numi lucru romanesc Icon_smile



Reply



 
#48

kinky, lasa ce e scris acolo, e scris ca sa citesti tu, eu stiu destule povesati din bucatarie interna, stiu oameni implicati in rally, iti spun, sunt oameni inteligenti, care spun ceva pertinent, insa motivele sunt cu totul altele. tactica binecunoscuta in tara. bate saua sa priceapa iapa.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#49

or fi dedesubturi man si acus si in alte dati, dar ce e scris acolo e cat se poate de real deci chiar si daca ar fi si altele astea sunt suficiente in acest caz, deci nu vad de ce ii acuzi pe astia care n-au nici o treaba cu evenimentul.
tre sa fii obiectiv pe fiecare caz in parte, nu sa tii cont de ce s-a intamplat in alte situatii. in fine, eu cred ca o sa se tina.



Reply



 
#50

pentru ca eu nu cred ca situatia e asa. adica sunt ferm convins ca fras a facut in asa fel incat sa se ajunga la situatia asta, ca apoi sa o invoce. evident ca vroiau ei ciolanul, l-a lasat pe itu in offside, apoi sa spuna ca nu au fost cooptati in organizare.
e ca politaiu ala mah care te-a amendat ca ai depasit pe linie continua, tu fiind nevoit sa faci asta pt ca banda iti era ocupata de un alt vehicul care ori stationa ori mergea prea incet. intelegi?
ca de obicei, in romania, nu mai sunt oameni onesti, la orice vezi trebuie sa te intrebi ce ascunde sau care e varianta reala.
ce spun ei acolo o fi de bun simt, da nu cred nici in ruptul capului ca s-a ajuns acolo asa, din reaua vointa a lui itu si organizatorii.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#51

na ca se tine raliul...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#52

uite ca s-au inteles si nu a fost nici o teoria conspiratiei. http://www.autorally.ro/newsContent.php?...20Sibiului



Reply



 
#53

postari simultane Icon_biggrin
pai cum sa nu fie mah daca fras acum da echipamentele? ti se pare consecvent? daca erau asa intemeiate concluziile, nu acceptau.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#54

man au scris clar acolo ca evenimentul nu este aprobat, asa ce sa dea pentru ce? au facut meet sa-i intrebe pe acr daca aproba sau nu si sa le ceara alora banii pe evenimentul de anu trecut... sincer si eu daca conduceam fras as fi facut la fel cu organizatori din astia care nu stiu de capu lor, dar au pretentii ca ei fac marea cu sarea

cred ca te-ai obisnuit tu asa sa crezi mereu ca este ceva ascuns si cu alta intentie decat cea enuntata ... mi se pare aiurea sa iei in calcul varianta asta, mai ales cand exista motive intemeiate, chiar daca este posibil sa nu fie singurele sau sa mergi pe presupuneri de genul dar daca de fapt? etc.





Reply



 
#55

stii cum e, concluziile fiecaruia sunt in f de informatiile fiecaruia.
nu stii si nici eu cum e cu plata, ce intelegeri eru etc.
tie ti se pare ca fras e in toate mintile sa nu accepte o etapa in cnr care e acceptata in irc? adica cum ar veni, standardele fras sun mai mari decat cele irc?
ziceau ca nu dau arbitrii etc pt ca nici acr nu a aprobat. acr zice ca a aprobat, ei zic acum ca o sa puna la dispozitie logistica ??!! pai ori e rau si ramane cum am stabilit, ori e cumva zicem ca nu facem da tot facem...?
ti-am spus, cunosc si eu oameni implicati ca si organizatori de etapa si stiu cate dedesupturi sunt. comunicatele de presa sunt una, ce e defapt in teren e alta mancare de peste. in fine, nu trebuie sa-mi dai dreptate, nu e nici o miza.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#56

n-am citit si nici n-am chef, dar nu are aprobarea FIA pana la urma?



Reply



 
#57

acr a spus ca e doar o chestiune de timp pana va figura cu certitudine in calendarul erc. si delecour a confirmat participarea la etapa irc.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#58

ti-am zis de mai multe ori ca tu judeci un caz din prisma altor cazuri ceea nu se cade ... tre sa fii doar obiectiv pe un caz cu datele lui specifice si atat.

legat de faptul ca e etapa buna pt erc si nu e buna pt cnr, ar trebui sa judeci la fel de obiectiv cu elemente de genul irc e in plin an competitional, cnr nici nu a inceput, puterea logisitica si financiar a echipelor din cele 2 competitii nu se pot compara, iar faptul ca cineva nu poate sa participe din diverse motive la o etapa aparuta din senin cu cateva luni inainte si apoi la final de campionat asta sa duca la pierderea campionatului nu cred ca este in interesul oricarei echipe romanesti.

in fine eu inteleg ca fras nu or fi niste sfinti si fac multe doar cum le convin lor doar pentru ca pot, insa in cazul asta nu e asa. motivele sunt foarte ok si adevarate.





Reply



 
#59

razvan, pe tema asta, e si o vorba "odata ce te-ai ars, suflii si-n iaurt"
cine nu judeca prin prisma altori cazuri??? toti facem asta! altfel poti da o curva afara din casa seara si sa o bagi in pat adoua zi Icon_biggrin.
fii serios, toata lumea stia de etapa asta, ai draku, numa pt fras a picat peste noapte. si inca ceva, sunt oameni care ar merge la etapa de irc numai pentru prestigiu, chiar daca nu au buget pentru tot calendarul.
aia cu punctele....ca unii participa, altii nu si ca la final de an....gargara. poate sa iti para pertinenta insa pt mie e gargara. pai sunt oameni care nu merg numai la asfalt sau altii care merg numai pt macadam, sunt putini care puncteaza tot, aia au bani oricand, inclusiv acum.
in fine, lasa ca avem destul timp sa dezbatem acolo Icon_razz
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#60

wrc anul asta transmis de motorstv.....cine are upc e bucuros, eu nu Icon_sad
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.