This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Potrivire piese



 
#1

Va salut! Saptamana viitoare am sa ma duc sa imi cumpar un Civic 5D , 2.2 diesel din 2007.
Am si eu o intrebare: Se poate monta bara fata, bara spate si praguri de Type S pe 5D? 
Masina dupa ce o cumpar am sa o vopsesc complet si daca tot fac asta, as vrea sa ii pun si accesoriile de type S.



Reply



 
#2

Se pot monta, dar nu sunt chiar bolt on.


Sent from my iPhone using Tapatalk



The following 1 user says Thank You to DeN1gRator for this post:
  • vishu
Reply



 
#3

(13-03-2017, 22:14)DeN1gRator Wrote: Se pot monta, dar nu sunt chiar bolt on.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Multumesc de raspuns.
Am sa incerc sa fac swapul asta. 
Saptamana asta am sa iau masina si pana sa o vopsesc am sa caut piesele de pe Type S



Reply



 
#4

Vezi ca in partea din spate, la arcul usilor si la praguri o sa iti dea ceva diferenta, la CTS vine pragul "mai drept", neavand usi in spate, la 5D este mai in interior.



Reply



 
#5

Va sulut!
Revin cu niste intrebari
1. Cum se numesc trimurile de la evacuare de pe bara spate? Tot caut si nu gasesc nicaieri triunghiurile de type S
2. Grilele de la bara fata si cea spate unde le pot gasi?
3. Are cineva grila din fata neagra? Nu imi place de nicio culoare cea oglinda. Am gasit doar la un tip la Falticeni care cere pe ea 800 de lei. Mi se pare exagerat tinand cont ca pe siteurile din anglia am gasit de noua cu 100 lire.
Multumesc.



Reply



 
#6

este pe olx pe undeva un type-s la dezmembrat.
grilele fata de type-s facelift sunt scumpe, completa e peste 700 lei. nu stiu ce ai vazut tu la 100 lire. nu lua SH ca toate sunyt cu clemele rupte.
piesele astea cosmetice de honda sunt inexpicabil de scumpe.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

triunghiurile de la evacuare:
18310SMRE01 FINISHER, R. EX. PIPE
18320SMRE01 FINISHER, L. EX. PIPE
75 euro bucata nou, oem
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.