This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic EG3 '95 Green "hybrid"



 
#61

Ms frumos. Icon_biggrin
Iti dai seama ca daca il faceam doar de aspect nu mai dadeam bani si pe pompa de frana. Nu stiu cum sunt altii, dar pentru mine franele sunt foarte importante la o masina deoarce indiferent de putere fiecare poate ajunge la o viteza semnificativa, iar daca in acel moment esti nevoit sa te opresti si nu ai cu ce nu e bine. Icon_smile

P.S. azi am dat galeria de evacuare jos ca sa o curat, spre suprinderea mea arata destul de bine.



Reply



 
#62

M-am apucat de adunat piese si de curatat. Sper sa iasa ok curatenia de primavara.

               


Sent from my iPad using Tapatalk



Reply



 
#63

Asa da! Icon_smile Spor la treaba si bafta!

Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'



Reply



 
#64

Ms ms. Gata si garnitura de admisie. O sa fac un DIY in caz ca sunt doritori.    


Sent from my iPad using Tapatalk



Reply



 
#65

   


Sent from my iPad using Tapatalk



Reply



 
#66

Nice engine bay!
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#67

Albastru ala a fost culoarea originala a masinii?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#68

Da. E culoarea aia a lor aztec green pearl sau ceva de genul.


Sent from my iPad using Tapatalk



Reply



 
#69

ce culoare exotica, arata bine!



Reply



 
#70

Ms in numele fostului proprietar. El a ales culoare noua a masinii. Eu anul asta vreau sa ii fac tablaraia iar daca vor fii bani de vopsea sper sa iasa aceeasi nuanta.


Sent from my iPad using Tapatalk



Reply



 
#71

Maine urc cutia si abia astept sa o scot la o proba. Icon_biggrin
   


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 
#72

Ce kit ambreiaj ai tu acolo ? XTD ?



Reply



 
#73

Este un ACT ceramic cu 6 padele.
Azi am iesit cu ea pe strada. Chiar imi era dor de ea Icon_biggrin mai trebuie asezata evacuarea putin ca imi loveste in anumite locuri si aia e. Urmeaza tablaraia. Sper anul asta...
           

Edit
Sa fie lumina!
[Image: y3eperu5.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 
#74

Foarte Frumos! Icon_smile
Buna treaba! Icon_wink



Reply



 
#75

De ce nu ai pus un ambreiaj normal?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#76

-Laux ... Ms Icon_biggrin am urmarit si topicul tau pt inspiratie la anumite lucruri.

-yulasinio ... Nu mai folosesc masina zi de zi, iar atunci cand ies cu ea vreau sa ma simt bine daca intelegi ce vreau sa zic. Anul asta voi incerca sa ajung cu ea si la o etapa din campionatul de autoslalom. Saptaman viitoate este un concurs de amatori la mine in oras si vreau sa imi apar locul obtinut anul trecut. Etc etc... Incet incet.



Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 
#77

nici eu nu pricep, adica daca nu are 200+ si un cuplu cat sa nu faca fata, mai inteleg, da care-i faza sa ai 70 sau 120 de cai brusc? adica ce castigi? cel mult iti faci ferfeliza suportii si tampoanele de motor si poate planetarele.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#78

Bun si asa. .... Pe langa toate cele, l-am luat si la un pret bun iar el este de D16. Asa ca este bun si pt proiectul viitor. Dar mai mult nu vreau sa vorbesc momentan.

Intrebare. Stie cineva cum se numeste materialul rosu de pe scaunele de Type R? Eventual un link ceva. Eu din ce imi dau seama pare sa fie alcantara dar pare prea bine intins....
Aveti propuneri pt alt material asemanator? Am luat 2 scaune si trebuie tapitate.
Multumesc!


Sent from my iPad using Tapatalk



Reply



 
#79

Din pacate in acest an mi-am luat bataie de la un Logan 1.6 16v cu soft, evacuare/admisie si gume Toyo R888.... Diferenta a fost una mica, de 80 sutimi pe care puteam sa o scad daca nu eram atat de prost la anumite viraje... Aia este, data viitoare.

   


Sent from my iPad using Tapatalk



Reply



 
#80

Numai participand castigi experienta iar data viitoare nu mai faci gresala.
Felicitari!

PS. Meseriasa poza Icon_wink

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.