This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive Black Pearl



 
#1

Inca o data, bine v-am gasit !, cum era de asteptat, am observat ca si in acest club sunt hondari din celalalt forum, o chestie simpatica, pe unii ii cunosc personal...oameni deosebiti..sa revenim.
Masina e fabricata in mai 2008, pe celalalt forum am scris iulie, dar am rectificat dupa ce am mai aruncat o privire in talonBiggthumpup
Luna viitoare intra in al cincilea an de exploatare si pana acu' nu m-a dezamagit niciodata. Este varianta full din 2008, asta insemnand piele, xenon, comanda vocala, Navi, inclusiv Romania, etc. Am schimbat bateria, dupa un an, motorasul de la oglinda dreapta si calculatorul directiei, toate in garantie. In curand facem 43.000 km, a alergat mult prin Bucuresti, prin tara, prin Europa, cateva mii si off-road ocazional, suficient ca sa-mi dau seama ca se descurca excelent, insa n-am exagerat niciodata. Conduc de multi ani, am schimbat multe masini, dar, cu certitudine, urmatoarele mele masini se vor numi..Honda CR-V !!Biggthumpup



Reply



 
#2

Sa ai bafta cu ea si in continuare si la cati mai multi km fara incidente.

Cam cat consuma asta mica?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Depinde de cum te porti cu ea ! Daca mergi usor, 11/12, daca mergi on/off, 13/14, iarna trecuta, prin nameti, 17/18, doar in perioada luptei cu zapada, n-a stat nicio zi, asta in Bucuresti. In afara orasului, 8/9/10, depinde de viteza. Cred ca e un consum acceptabil, avand in vedere ca e o benzinara cu A/T !



Reply



 
#4

Bun venit! Este primul CR-V care isi face prezentarea daca nu ma insel.
Welcome
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#5

Asa e, nu te inseli, iata cum se scrie istoria. Peste 10 ani o sa amintesc de treaba asta !Icon_biggrin



Reply



 
#6

Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km. Mai rar intalnesti un fan infocat al unei masini asa cum esti tu Icon_biggrin



Reply



 
#7

Salutare, Willy! Omu' asta are Honda in sange.Biggthumpup
Sa te bucuri de masinutza ta in continuare.



Reply



 
#8

Printre cei mai pasionati oameni pe care ii cunosc, si ce imi place cel mai mult - mereu cu argumente. Bine v-am gasit aici domnule Willy.



Reply



 
#9

(19-04-2012, 09:36)maruta Wrote: Omu' asta are Honda in sange.Biggthumpup

Spuse maruta, care si-a angajat contabil ca sa-i numere Hondele Icon_lol
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#10

Bai, ce bine ma simt cand dau numai de "nebuni" ca mine,...ies din club cu Honda in spinare, hai sa ma bag in alt club,....surpriza, in noul club dau nas in nas cu vechii prieteni, e incredibil si deja nu mai e o gluma...pasionatii de Honda, indiferent unde se intalnesc, chiar daca schimba clubul, tara, planeta, galaxia...sunt ca samuraii...stiu una si buna...HONDA...bine v-am regasit !, chiar daca nu ne-am ratacit niciodata, hai cu intalnirile tete a tete ca sunt cele mai simpatice !!

(19-04-2012, 09:36)maruta Wrote: Salutare, Willy! Omu' asta are Honda in sange.Biggthumpup
Sa te bucuri de masinutza ta in continuare.

Cei de la Spitalul Militar mi-au spus ca toate buletinele de analiza ies cu sigla Honda in antet, dar nu-i bag in seama !!



Reply



 
#11

Bine ai venit domnu ! Sa ai parte de masina ! Sper sa iti placa in "cuibusorul" nostru Icon_smile enjoy


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?gic0uc



Reply



 
#12

WelcomeBiggthumpup
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#13

Bine ai venit!!!
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 
#14

Azi am facut-o iar gigea, m-a "terminat" nisipul ala din Sahara, am consumat un bidon de lichid, am spalat-o de 2 ori, ajunge, sper sa nu revina !



Reply



 
#15

A intrat in al cincilea an de functionare cu gratie. Avem o mica problema la senzorii spate care chitaie uneori aiurea, dar daca asta va fi singura problema in urmatorii cinci ani, ma voi declara foarte multumit !



Reply



 
#16

Multi inainte impreuna si fara incidente. Ce probleme ai la senzori?

Sent from my GT-I9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#17

Am intrat mai rar in ultimul timp....multa nebunie si la serviciu si acasa...problema cu senzorii pare ca nu mai exista, dar n-as baga mana-n foc. Am discutat si pe celalalt forum...la marsarier chitaiau fara motiv, ideea era sa nu stea cuplati permanent, asa am inceput sa fac si nu mai chitaie de ceva timp, vedem mai departe !



Reply



 
#18

Willy tu ai masa de camping in CRV-ul tau sau e ceva optional de la Honda?

Sent from my GT-I9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#19

Daca are, sigur e optional. Am avut pe mana doua exemplare Executive noi si niciuna nu avea asa ceva in dotare "standard".
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#20

Nu am asa ceva in standard, probabil exista optional. Am propria masa de camping, scaune,.....portbagajul e mare, cand il golesc la taranoaia pe alee, nu-mi vine sa cred cate au intrat !!



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.