This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Despre CR-Z



 
#81

pe mine nu ma deranjaza preturile prohibitive in general, adica inteleg de ce u ferrari e cat e, de ce o mv agusta nu e ieftina ca o japoneza, de ce nush ce produs avangardist e mult peste pretul mediu. nu inteleg de ce o honda mica, cu motor mic, cu dotari si finisari mediocre trebuie sa se bata cu un rs nush cat. sa fim seriosi.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#82

eu nu cred ca o o sa fie doar cu 3 mii mai mult, serios acum, dupa cum stiti cum sta treaba cu produsele mugen asta e doar praf in ochi ca sa nu tipe lumea de pe acum.



Reply



 
#83

as vrea eu sa fie doar cu 3 mii peste .....



Reply



 
#84

vezi ca am ipresia ca se face vorbire de lire sterline nu euro. eu nu pot zice despre mine ca am o sursa limitata drastic la finante, dar nu pot spune ca aş sari la cumparaturi. o sa fie mai scump sau mai ieftin decat viitorul "R"?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#85

(30-11-2011, 00:37)LIVIU_CTS Wrote: vezi ca am ipresia ca se face vorbire de lire sterline nu euro. eu nu pot zice despre mine ca am o sursa limitata drastic la finante, dar nu pot spune ca aş sari la cumparaturi. o sa fie mai scump sau mai ieftin decat viitorul "R"?

da, la lire ma refeream Biggthumpup
oricum inainte de cumparaturi se face un mic drive test sa vedem ce si cum , acolo se pot decide multe Icon_biggrin



Reply



 
#86

fugi d'aici, nu ai cum sa dai pe o masina din clasa ei atatia bani. esti nebun?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#87

Arata bine masinuta, dar sincer nu m-as vedea cumparand una. Nici d'asta M00gen si nici ne-M00gen. Si la banii aia iti iei masina vere, nu juma de masina Icon_biggrin



Reply



 
#88

Ma eu, daca as dispune de acei bani as lua serios in considerare masina asta, ar fi pe short list ca sa zic asa.



Reply



 
#89

daca ai dispune de acei bani ti-ai gasi altceva mult mai sanatos de cumparat, iti garantez.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#90

(30-11-2011, 15:37)LIVIU_CTS Wrote: daca ai dispune de acei bani ti-ai gasi altceva mult mai sanatos de cumparat, iti garantez.

prima optiune ar fi Prius Icon_lol
istoria se repeta, CRX-ul cand a iesit pe piata in Europa era mult mai scump decat rivalii : VW, Opel, Peugeot, Renault.



Reply



 
#91

Nu stiu care va fi treaba CR-Z si mugen in europa si sua, dar in uk treaba sta in felul urmator (informatie postata de reprezentantul Mugen in Uk):

"MUGEN POWER"
Just to let you know what the deal is with our new CR-Z with (what we call) iCF.
The initial batch of upgrades will only be available at the 8 Honda UK dealers who are also Mugen retailer, who are:

Avonvale Honda, Northampton
Bristol Honda, Bristol
Donnelly & Taggart, County Antrim
Ewens of Cornhill, Banff
Hendy Performance, Southampton
Phoenix Honda, Paisley
Springfield Honda, Newcastle Upon Tyne
Two Mills Honda, South Wirral

A few of them (currently Ewens, Phoenix, Springfield) will have pre-production demonstrators in December. Orders can be taken at any time for delivery in March on a first come first served basis.

The iCF will only be available as an option with new car sales (sorry no post-fit kits at this time) and the price, including installation at Mugen Euro, will be £4985 + VAT.
This includes the compressor, intercooler, airbox and Mugen front grille. To get a final price simply choose your model of CR-Z, add any other options you want (plus of course the iCF).
Hopefully that answers the bulk of the questions and clears up a bit of speculation.

Deci la pretul unui CR-Z standard se adauga 6000 de lire, dupa calculele mele in euro ar fi undeva la 28 de mii de euro. Hmm, Fn2-ul a fost vreo 25 deci nici asta nu e prea departe Icon_smile




Reply



 
#92

nu e dar nu e ctr, e un doua locuri + ceva.....cu un hatch te poti descura zilnic, cu cr-z iesi la plimbare in weekend.
(30-11-2011, 18:42)Toyboy Wrote:
(30-11-2011, 15:37)LIVIU_CTS Wrote: daca ai dispune de acei bani ti-ai gasi altceva mult mai sanatos de cumparat, iti garantez.

prima optiune ar fi Prius Icon_lol
istoria se repeta, CRX-ul cand a iesit pe piata in Europa era mult mai scump decat rivalii : VW, Opel, Peugeot, Renault.

te referi la pret de vanzare care includea ceva taxe vamale ? acum cred ca e ceva diferenta pt ca se fabrica in ue ..... nu stiu exact care era politica ed taxe in acei ani.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#93

(02-12-2011, 15:29)LIVIU_CTS Wrote: nu e dar nu e ctr, e un doua locuri + ceva.....cu un hatch te poti descura zilnic, cu cr-z iesi la plimbare in weekend.
(30-11-2011, 18:42)Toyboy Wrote:
(30-11-2011, 15:37)LIVIU_CTS Wrote: daca ai dispune de acei bani ti-ai gasi altceva mult mai sanatos de cumparat, iti garantez.

prima optiune ar fi Prius Icon_lol
istoria se repeta, CRX-ul cand a iesit pe piata in Europa era mult mai scump decat rivalii : VW, Opel, Peugeot, Renault.

te referi la pret de vanzare care includea ceva taxe vamale ? acum cred ca e ceva diferenta pt ca se fabrica in ue ..... nu stiu exact care era politica ed taxe in acei ani.

ma refer la pretul de achizitie de la concesionarul Honda de aici, comparat cu celalate preturi tot aici .




Reply



 
#94

CRZ-ul celor de la Eibach Springs cu motor de 2.4 prezentat la SEMA 2011. Schimbari pe viitor, un supercharger si cat mai multe teste pe circuit.


[Image: htup-1203-15+sema-2011-event+eibach.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#95

HONDA CR-Z COMING TO SUPER GT

[Image: crzgt300.jpg]

So turns out that the previous reports regarding Honda preparing a CR-Z for the Super GT series is true! (Link to our previous post here.) Honda, through their site officially announced that they will be entering a new car for the GT300 class in the 2012 season of the Super GT series. No official real live shot of the car as of yet but we found these renderings from as-web.

But instead of the Team JIMGAINER as previously reported by オートスポーツ Auto Sport Magazine, Honda confirmed that this CR-Z GT300 race car will be entered by Team Mugen.

Quote from HONDA:

Starting this year, Honda will enter the GT300 class with a CR-Z equipped with a racing hybrid system, and through a joint project with M-TEC Co., Ltd. Honda will support the racing activities of TEAM MUGEN, which plans to enter GT300 from Round 4 (Sportsland SUGO). The development driver will be Hideki Mutoh, who has competed in the IndyCar Series and the GT500 class of SUPER GT.

Sursa: http://jonsibal.com/blog/2012/02/honda-c...sibal blog

[Image: CRZGT300_02.jpg]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#96

Inca unul K20 Icon_smile

[Image: --47.JPG]
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#97

sunt curios cam cum sunt distribuite masele, n-o fi prea greu pe fata?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#98

Pare cam in aceeasi linie cu rotiile din fata ceea ce nu e chiar foarte rau. Automat cand faci un swap din asta ca ai sa deranjezi un pic echilibrul dar acesta se poate reface Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#99

ati vazut vreo comparatie performante cu alte masini cu k20 Icon_smile is curios cat de bun e sasiul.
cat loc e in compartimentu motor, pai la mine n-ai loc sa pui un rbc/rrc fara sa mesteresti la suporti de radator si asta cat e de mic o gramada de loc. Imi place cum arata, doar ca e prea scump Icon_biggrin



Reply



 

cam asta este publicul spre care este destinat CR-Z
http://vtec.net/forums/one-message?messa...e_number=1&



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.