This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Caut Spoiler Sedan OEM



 
#1

Caut Spoiler OEM pt Sedan, cateva exemple mai jos:

[Image: SCV94.JPG]

[Image: SCV87.JPG]

[Image: SCV26P.jpg]

[Image: TSS%205016%20CIVIC%20SEDAN%2096.jpg]

Distanta intre gaurile de prindere tre sa fie 46 1/2" (117.5 cm respectiv 118 cm)



Reply



 
#2

Ala din poza a2a seamana cu cel de ITR. Trebuie sa masor distanta intre suruburi sa vedem daca ar merge pe sedan.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Al doilea cica ar fi de SiR (6 1/4" inaltime), cel de ITR e si mai inalt daca nu ma insel...

Ia uite ce frumose sunt astea mici:

[Image: SPL-30278.jpg]
[Image: spacer.gif]
[Image: 2934106672_15a114e957.jpg]
[Image: OEM%204DR%20SPOILER%20CIVIC.jpg]
[Image: SPL-30787.jpg]

Defapt stai ca astea-s pt generatia precedenta si alea au porbagaju cu mult mai mic decat al meu, si anume 43 3/4" distanta intre gaurile de prindere. Icon_sad
(19-07-2011, 11:20)yulasinio Wrote: Ala din poza a2a seamana cu cel de ITR. Trebuie sa masor distanta intre suruburi sa vedem daca ar merge pe sedan.

Am gasit eu dimesiunile de la ITR:

Approximate distance between front bolts: 45-1/4"

Approximate distance between rear bolts: 44-3/4"



Reply



 
#4

Pai atunci nu merge, oricum daca vrei sa experimentezi pe el eu ti-l trimit ca si asa e crapat si trebuie reparat.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

Cativa milimetri la gaurile de prindere nu-i mare scofala... Il improvizez eu cumva numai sa-mi spui la ce unghi sta porbagaju la ITR ca sa nu ma ridice de fund in sus Icon_wink Sa-mi spui si un pretz.



Reply



 
#6

La ce unghi te referi? Pretul e livrarea din Ab + o bere Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#7

Gata s-a facut... daca treceti prin C-S pun si butoiu la bataie All_coholic
Ma refeream sa pui un boloboc la tine pe porbagaj Icon_wink

Oare exista boloboc gradat? defapt stai ca avem tot felu de programele pe Android Icon_smile



Reply



 
#8

Pai masina trebuie sa fie pe drum drept ca se obti un unghi cat de cat real. Oricum va trebui sa-l chituiesti un pic si sa-l repari asa ca il poti stiliza dupa bunul plac Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

Bun asa, il fac eu ca nou Icon_wink



Reply



 
#10

Laux, imi pare rau dar am niste vesti proaste. Am cautat spolerul ala peste tot in garaj dar nu l-am gasit niciunde, se pare ca l-am aruncat cand am facut curatenie in iarna Icon_sad scuze.

Daca gasesc ceva de vanzare pe aici te anunt.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

Nu e nici o problema, chiar am gasit unu de Sedan culoare identica. Ala de ITR oricum era cam inalt pt mine si nu vreau sa ies prea mult in evidentza. Sambata merg dupa el, poate il si montez, ca duminica se lasa cu Drag la Arad:

[Image: Photo0069.jpg]

[Image: Photo0070.jpg]

Iti multumesc foarte mult pentru implicare...



Reply



 
#12

Bine ca ai gasit, eram 100% sigur ca e in garaj dar nu l-am mai gasit si mi-am adus aminte ca am facut curatenie in iarna cand am aruncat multe piese ramase de la Si.

Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#13



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.