This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Upgrade frane fara sa iti vinzi un rinichi !



 
#1

Acest topic este dedicat tuturor modelelor de Honda cu frane OEM 242mm: CRX, Civic 4G, cu, sau fara numar Icon_biggrin

va trebuii sa folositi etrierii de 282mm a.k.a : 17CL15VN de la Nissin care vin pe urmatoarele modele : ITR, CRV, HRV sau corespondentul de la Lucas, mai des intalnit pe Rover H23 si Accorduri cu cilindree > 2.0
se vor folosi placutele de etrierului respectiv !

si discurile de frana de 262.3mm de reno (nu stiu modelul) cu gaura de centrare de 61mm la fel ca la majoritatea hondelor.

Singura modificare al acestui combo o sufera portetrierul care trebuie prelucrat la strung cca 1mm dupa cum se apreciaza in poze !

Combo-ul intra pe 90% din jantele de 15"

Daca vreti un feeling mai old school la pedala si aveti cu ce Icon_biggrin va recomand sa supliniti servo-ul cu ceva placuta/distantier, o gasiti pe ebay Icon_wink

Multa bafta, LAȘILOR !

                                                   



Reply



 
#2

Fain, dar suruburile de fixare si centrare a discurilor nu mai vin unde trebuie, sau nu vad eu bine ?



Reply



 
#3

(17-09-2014, 00:10)LauX_LauX_LauX Wrote: Fain, dar suruburile de fixare si centrare a discurilor nu mai vin unde trebuie, sau nu vad eu bine ?

asta nu mai stiu exact, macar sa fie asta buba Icon_smile



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.