This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Accord CU1 Buran Silver 2.0i confort (+ de la mine)



 
#41

f tare, nici eu nu folosesc "termenu" asta. mai am unu care ma deranjaza: chiulOasa !
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#42

Big boy! pana la urma totusi nu sunt lamurit ce s-a intamplat?




Reply



 
#43

Pfui! Si eu care credeam ca te-ai apucat de chestii interesante! Icon_smile

Chiuloasa nu suport nici eu, iar "serpilor" le zic, de obicei, header. Si mai e unu' care ma scoate din sarite: marsalier Icon_smile



Reply



 
#44

De la frantuzescul marche alliere Icon_biggrin. Un fel de "mergi de te aliaza"!
Vai de derriere-ul unora!





Reply



 
#45

azi vin pozele, cu ericssonu!

mama masii nu m-am hotarat inca, urmeaza, azi maine, cel tarziu miercuri tre sa fac comanda ca sa-l am in 10 zile (vine din state)

dar cel mai probabil in max 7 zile o echipez 100% de iarna, curat filtrul, ma ocup de starea/calitatea si cantitatea antigelului,
verific placute frane
verific instalatia electrica (becurile)
certificam si problemele ce pot aparea, gresam, tratam si protejam componentele ce vor intra in contact cu produsele antiderapante - sarea - (iubirea neintrerupta si neconditionata a drumarilor) prietenul tablariei.

in rest cred si sper ca toate sunt in regula, am sa spal si filtrul de aer ca sunt ceva peste 5k - km de la ultima spalare...

ce am sa mai mesteresc... probabil am sa a orientez la niste stergatoare BOSCH - laudate si re... de catre multi de-ai nemului, + simtite pe propria-mi piele,

acu sa inchei, cauciucurile vredestein snowtrac 3
sunt fabricate in Holland
in saptamana 41 a anului 2009,
indici 92 H

va tzuc!

pret total 4 buc - 900 ron

L.E. scuze de ultima parte se pare ca am povestit-o pe cealalta pagina, pre fericit sa nu o repet...Happy



Reply



 
#46

Sa le stapanesti sanatos.
Si eu am tot Vredestein Snowtrac 3 inca de anul trecut. Luate noi cu tot cu jante de aliaj. Imi plac cum se misca, dar pe asfalt ud au un zgomot de rulare de A380. Zici ca esti gata sa iti iei zborul Icon_lol
Eu am mai auzit niste cuvinte simpatice pe langa chiulOasa, mansalier, etc...Ce ziceti de jiGloare, claNSon Icon_biggrin???



Reply



 
#47

(15-11-2010, 16:22)BogdanT Wrote: Sa le stapanesti sanatos.
Si eu am tot Vredestein Snowtrac 3 inca de anul trecut. Luate noi cu tot cu jante de aliaj. Imi plac cum se misca, dar pe asfalt ud au un zgomot de rulare de A380. Zici ca esti gata sa iti iei zborul Icon_lol
Eu am mai auzit niste cuvinte simpatice pe langa chiulOasa, mansalier, etc...Ce ziceti de jiGloare, claNSon Icon_biggrin???
Foarte tari! Rollinglaugh




Reply



 
#48

Iata urare si de la mine: sa le porti cu placere si sa n-ai nevoie sa te scoata din vreo incurcatura Icon_smile



Reply



 
#49

multu multu!

Big, la tine s-au rodat deja pe caldurile asteaIcon_biggrin



Reply



 
#50

Intrucat Razvan nu cred sa se supere pe mine ca postez pe topicul lui despre masina mea, arat ca masinuta mea a facut astazi 27000 de km, dupa un an si cateva zile de la achizitionare, are un consum de 5,9 % in toti acesti kilometri, nu am avut nicio problema cu ea, nici ea cu mine, o conduc destul de lenes pentru ca m-am saturat de cate drumuri am facut, ii arat coltii (ei) diversilor fraieri cu mult succes, arat/a politete in trafic celor care o merita.
O iubesc la nebunie si ma bucur ca mi-a dat o a doua sansa Icon_wink.

Multumesc, Razvane!



Reply



 
#51

hehehe foarte frumos ai vorbit despre masinuta ta!
evident nu am deloc vre-un repros pentru faptul ca ai postat aici, mai mult ma bucura faptul ca am mai aflat si eu ce / cum se intampla cu voi!

Acu, vin si eu cu update's masinuta are putin peste 13000 km, ca doar nu o fugi de nebuna in garaj Icon_smile

am s-o-ncalt cu cizmulitele de iarna joi, cand o so caut pe dedesupturi, si s-o gresez/protejez putintel

iar cu sperante pe la finele saptamanii viitoare am s-o bag intr-o sedinta foto!
pana una alta ...

spor in plan si numai bucurii



Reply



 
#52

Asteptam poze!!!



Reply



 
#53

fratiuc, abea in 7-10 zile vine aparatul asa ca abia pe atunci am sa mi dau atestatul Icon_smile



Reply



 
#54

Aparat venit, poze facut, descarcat, dar... nu destul timp pentru uploadat, asa ca pana la poze ... povesti Icon_smile

ieri, prima ninsoare in Baia Mare a venit cu bune si rele,
printre cele bune ghetutele la rasfatata
printre cele rele adidasii de 18" (unul) a suferit un tragic impact, fata jantei... a facut contact cu tocul usii de la service ... am eu mania de a nota fiecare roata de unde provine, astfel le-am aliniat pentru inscriptionare, una, fata dreapta, mai saltareata, s-a rasucit pana a dat cu "fata" de beton, in urma contactului a rezultat, "ochiul" vanat "buza" sparta si in jur o liniste totala, toti prietenii (ca mi sunt preieteni feciorii din service) asteptau reactia mea... a venit, dar numai dupa ce am inspectat vizual starea jantei ... dezastru!!!!

- zgariata in 2 locuri, iar buza de protectie a anvelopei nu si-a facut datoria, rezultand o bucatica de 0,5cm patrati ciobitura ... asta e ... poate ma ajuta si pe mine cineva cu cateva idei, ca pana la primavara sa remediez pe cat posibil... a inca ceva, cred ca smaltul s-a si fisurat in jur... cert e ca "smaltul" are o grosime de aprox 3mm ... asta am descoperit ieri ...

vesti bune... poate mai tarziu...

apropos snowtrac 3, pana acum ... destul de zgomotoase in comparatie cu sessantaurile, adica ce mai, sessanta-ti da un feeling ca ai pluti, iar snowtracurile zici ca ai merge pe sine...

multumit in schimb de modul in care, in habitaclu, nu mai troncane suspensia la orice mica galma, denivelare, groapa, fagase sau alte minunatii gasite numai pe drumurile patriei noastre sau basesciene... (ignorand total politica)

revin ... cu poze, dupa cum m-am laudat, ca mna...



Reply



 
#55

Nasol moment cu janta...sper sa se poata repara.

Ti-am spus si eu mai sus despre zgomotul de rulare la Snowtrac. Sa vezi ce misto este cand mai bate si vantul din fata Rollinglaugh E de-a dreptul zgomot de filme horror. Eu m-am obisnuit si nu ii mai dau atentie...Volumul mai tare la muzica si totul dispare ca prin farmec.



Reply



 
#56

da... cred ca linkin park 2010 ma scoateIcon_smile



Reply



 
#57

Sa incerci undeva la un atelier unde repara jante auto dar depinde de finisaj.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#58

cred ca anul 2011 o sa mearga asa...

iar in iarna lui 2012, daca se mai aduna zgarieturi, ciobituri si alte defecte am sa le vopsesc...

asta e...

pana una alta...



Reply



 
#59

(26-11-2010, 15:57)BogdanT Wrote: Nasol moment cu janta...sper sa se poata repara.

Ti-am spus si eu mai sus despre zgomotul de rulare la Snowtrac. Sa vezi ce misto este cand mai bate si vantul din fata Rollinglaugh E de-a dreptul zgomot de filme horror. Eu m-am obisnuit si nu ii mai dau atentie...Volumul mai tare la muzica si totul dispare ca prin farmec.
Initial, am crezut ca mi s-a bulit ceva ori pe la motor ori prin apropiere. apoi am zis ca am uitat un geam deschis, dar erau gumele. Am mai observat ca suiera diferit, dupa directia din care bate vantul. Derutant...
De abia la primavara voi afla daca masina este in regula. Rollinglaugh
In schimb, se tin excelent pe asfalt ud sau uscat. Asteptam zapada...:icon_rolleyes2:





Reply



 
#60

Oh, da! Si eu astept zapada. Si EG-ul! Icon_biggrin



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.