This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

'08 Honda Civic FK2 Milano Red?



 
#1

Salut prieteni, recent am marit familia cu un nou membru (visat de ceva vreme). Am fost sa o vad, mai aveam vreo 2 variante, dar iimediat ce am facut o tura, am scos banu si cumparata a fost. Are 124000 Km, cred ca reali, exterior are cateva mici imperfectiuini care nu ma deranjeaza, iar interiorul e impecabil. Ruleaza extraordinar, iar dupa 4000.......stiiti voi  Icon_twisted Ce trebuie schimbat  sunt franele pt ca sunt extrem de ruginite, masina a stat vreo 3 luni nemiscata decat o data la 2 sapt. individul facea 3 km, in rest.... sper doar sa fiie la fel de buna si fiabila ca, coupe-ul (o masina extraordinara). Sunt multe de descoperit, inca nu m-am jucat cu toate dotarile, nu am avut niciiodata pana acum cruise control.....in fiine cu sguranta voii reveni cu intrebari.

Ah, scuze surplusul de "i" - uri, am probleme cu tastatura si m-am plictisit sa ii tot sterg, adaug etc.

Ceva poze....niimic spectaculos, sau ceva nu ati mai vazut!


Attached Files Thumbnail(s)
               



The following 1 user says Thank You to Alin for this post:
  • LIVIU_CTS
Reply



 
#2

niste jante de honda ii mai trebuie Icon_smile)))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#3

Are, are, acum e pe "setarea" de iarna! Icon_smile


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 
#4

ok, vroiam sa-ti "servesc" un set de jante oem de type-s Icon_wink
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#5

Au doamne cât îmi plac alea... Eu nu sunt in țară, dar lasa un pm cu prețul oricum! Ms!


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 
#6

Hei, lume! Stiti cumva ce ulei trebuie in cutie, si cat? Ms!



Reply



 
#7

eu am pus motul , nu mai stiu exact care dine ele, sigur nu ala racing. nici cat nu imi mai amintesc dar orice mecanic are un program unde gaseste exact cat iti trebuie.
mie imi agata sin 1-2, in sensul ca nu prea intra uneori, dupa ce am pus asta, merge ca unsa. nici un rateu pana acum cu toate ca sunt alte sarcini, mult mai mari.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



The following 1 user says Thank You to LIVIU_CTS for this post:
  • Alin
Reply



 
#8

asta cred ca e https://www.motul.com/ro/ro/products/oil...ange%5D=25
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



The following 1 user says Thank You to LIVIU_CTS for this post:
  • Alin
Reply



 
#9

Si mie imi agata cateodata 2-3, am tras niste lufturi de toata frumusetea! Am sa il au in considerare! Am gasit ceva pe amazon MTF 2, care il recomanda in cartea tehnica.

Multumesc!



Reply



 
#10

de la motul, vascozitatea similara cu cea de la mtf ar fi 75w-80 ... mtf2 nu mai exista, acum este mtf3 pe care il gasesti si pe la honda si prin alte parti si e recomandat.



Reply



 
#11

cu motulul ala e probat. stii o treaba. si eu am pus la sugesti lui tomi si a avut dreptate.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#12



Reply



 
#13

Am prmit una alta, urmeaza maine sa fac schimbul de ulei, placutele si discurile mai tarziu, mai am de platit o gramada si manopera aici e ridicola. Am totusi impresia ca stanga spate nu prinde cum trebuie, s-ar putea sa fie etrierul.....pe fata discurile nu sunt chiar uzate dar au o dunga......probabil ceva  rugina a picat intre disc si placute.....habar n-am! Cu toate astea masina se comporta excelent!


Attached Files Thumbnail(s)
           



Reply



 
#14

nu as pune uleiul ala in motor. e ulei semisintetic!
ti-as sugera sa treci pe http://www.liqui-moly.com/liquimoly/prod...db=web.nsf
care e full sintetic.
nu-mi mai amintesc exact specificatiile ACEA dar parca era A3 B4
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



The following 1 user says Thank You to LIVIU_CTS for this post:
  • Alin
Reply



 
#15

Mda, acum am vazut si eu! Acum asa ramane...... A fost singurul 5w-30 (specificatie cu care a mers pana acum)care corespunde ACEA-ului din carte. Data viitoare va fii motul.....inca nu stiu care. Ms!



Reply



 
#16

eu zic totusi sa nu-l pui. e un ulei inferior, cat e pagba, 50e?
liqui moly fac produse f bune, eu folosesc in del sol, dar standardele din ziua de azi sunt FULL SINTETIC! cel din linkul ce ti l-am dat cu siguranta e f bun.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#17

Nu are ce sa faca rau Liviu, l-am pus si eu in Accord de careva ori si a fost ok.



Reply



 
#18

nu ca ar face rau. pur si simplu nu e la standardele actuala. eu nu l-as folosi. daca mergi cu masina dupa paine si dupa copil la scoala, poate fi ok, daca ai de facut drumuri mai lungi si o iei la talpa...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



The following 1 user says Thank You to LIVIU_CTS for this post:
  • Alin
Reply



 
#19

Multumesc Liviu, multumesc Toyboy, uleiul e deja inauntru, data viitoare am sa pun cu siguranta ceva fullsyntetic probabil de la motul, dar acum conditionat de mai multe.....................in fine! Am cautat uleiul strict dupa specificatia ACEA A1-A5 cum scrie in carte. Spunet-mi si mie acum, va rog, cum se reseteaza service chek-ul, sau are asa ceva macar? ar trebui! Multumesc!



Reply



 
#20

eu nu am asa ceva. nu stiu Icon_sad
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.