This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´90 HONDA CRX 1.6I 16V RED (ED9)



 
#61

Buna treaba man.
Auzi ... tu n-ai sarbatori? ... in perioada asta lumea mananca, bea, se relaxeaza la schi iar tu iti rupi spatele pe sub masina. Un video cu sound-ul nu urci?
Keep up the good work. 2thumbs
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#62

Merci! Mi-am dat si eu silinta! Mai trebuie sa grunduiesc suportii ce i-am sudat pe caroserie, sa invelesc in Wrap o parte din traseu si sa sudez defunitiv suportii de teava care sunt ca niste camasi prinse in coliere provizoriu pana am gasit pozitia perfecta.

Si o proba bineinteles!!! Icon_smile



Reply



 
#63

deci avem acu de ce agata carnati la afumat Icon_biggrin



Reply



 
#64

Aha! Au ramas vre-o trei carlige liberes de care atarna talanga aia stock. Numai bine pt carnat, sonca si costita.
(22-12-2011, 00:47)Vali_Lj Wrote: Sa-ti traiasca nene laurentiu Icon_smile. Sa creasca mare-mare in cai si turatii intr-un an cat altii in 10 si sa se auda ca in clipul de mai jos.
Cauta Amuse Powerhouse si ai sa vezi o evacuare la care cred ca te gandesti.



Cea de la amuse este facuta complet din titaniu si cantareste in jurul a 3,5 kg si cam asa arata .

[Image: file_285_1_1.jpg]

[Image: DSCF2676EK9.jpg]

Abea acum ti-am observat postu.

Eu am reusit sa o urc mult mai sus, am mers perpendicular cu ea pe sub rezervor fix pe unde are el o ridicatura (denivelare) si am iseit cu finala pe langa carlig. Am doar 2 schimbari de unghi foarte mici, aproximativ 5 grade. Am doar un centimentru fata de rezervor, trebuie sai trag o izolatie neaparat, ma gandeam sa trag o tabla si pe rezervor pe langa Wrap. Sunt foarte multumit de cum a iesit dar a fost si ceva de lucru. Inca nu am reusit sa ies in proba cu ea, nici nu prea am ce cauta cu semi-slicurile pe zapada. Icon_smile)



Reply



 
#65

nu exagerati cu unghiurile evacuarii. traseele alea drepte au o logica daca ai un motor ce se tureaza pe la 10.000, evacuare?admisie rezonatoare si alte fineturi fizico-dinamice. la motoarele noastre stock, un cot, doua, trei nici nu se simte.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#66



Reply



 
#67

Imi place cum suna, buna treaba ai facut (iara). Felicitari Icon_smile.



Reply



 
#68

Merci!

Am pus ochii si pe o suspensie reglabila si anume FK fata si Koni spate, ce parere aveti? Cine stie cum e cu culorile la arcuri ?


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 
#69

Nu as amesteca suspensia data spate, mai bine stai si iei una completa. My 2c
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#70

mane daca vrei ceva ieftin si bun mergi pe kayaba, cu arcuri H&R, sau chiar si V max-urile am inteles ca merita banii. totul e sa fie €€€ si sa nu te grabesti Icon_wink



Reply



 
#71

m-am dat cu un del sol cu suspensie reglabila (inaltime) . mie mi-a placut cum statea pe drum, e mega moka, verifica:
http://www.tatechnix.ro/
nu amesteca suspensiile. culorile difera de la producator la producator, nu releva o duritate anume.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#72

apropo de linia de esapament, inafara de zgomot ce alte schimbari ai mai simtit ?
PS : sa nu uiti sa ne zici cand se mai usuca pe jos Icon_biggrin



Reply



 
#73

Nu am bani de suspensii noi de aia ma gandeam sa iau ceva la mana doua.

In garaj in afara de fum si zgomot nu am simtit mare lucru dar presimt ca va trage mai bine Icon_smile Doar ce s-a lasat iarna, probabil abea prin martie o voi scoate din barlog.

Am mai gasit si niste KW:

   

   



Reply



 
#74

da' cat sunt alea second frate ca alea ce ti-am zis eu sunt 260 euro....noi.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#75

Pai ma gandeam sa le licitez maxim pana in o suta de euro...

Am plecat pe munte, ne vedem la anu... Icon_wink



Reply



 
#76

fa alta filmare afara, in garaj face ecou si e distorsionat sunetul rau.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#77

O sa-i fac si afara o filmare, dar asta abea anu viitor. Nu ma intereseaza asa de mult sunetu, sa speram ca va trage mult mai bine. Oricum numai kileogramele ce le-am dat jos ar trebui sa fie un avantaj. Mi-ar mai prinde bine un 4-2-1 sau 4-1 din inox, dar nu prea mai sunt lovele.



Reply



 
#78

parerea mea e ca te intinzi pe prea multe planuri. daca nu ai suficiente fonduri pergi treptat, cate ceva, atunci cand ai cu ce, si ia lucruri bune. de ex. rezolva tinuta de drum si franele chiar daca ramane stock. o galerie sau o admisie e inutila daca masina nu sta bine pe drum. incet, incet le faci pe toate. stiu, e greu, toti vrem sa le avem cat se poate de repede insa...asta este. eu incep sa vad ce am de facut la partea de bucşi, capete de bara, directie, frane. apoi trec la suspensiesi termin cu motorul.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#79

Ai dreptate.

Am gasit si specificatiile arcurilor Eibach ce le am acum pe masina, si anume 725kg / 700kg cu o coborare de 30mm.


Attached Files
.pdf   E4007-140.PDF (Size: 70.65 KB / Downloads: 108)



Reply



 
#80

Ai cred eu ca e greutatea care o suporta fata/spate. Duritatea la arcuri e masurata in kg/cm
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.